Smołdzino. Druhowie wybrali nowy zarząd

sobota, 16 stycznia 2016 r., 22:58
fot. AL

Podsumowaniem ubiegłego roku i wyborem składu nowego zarządu rozpoczęło się sobotnie zabranie sprawozdawczo - wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Smołdzinie. Nie zabrakło też podziękowań dla osób wspierających jednostek oraz wyróżnień dla druhów.

Trwa cykl spotkań sprawozdawczo - wyborczych w jednostkach ochotniczych straży pożarnych. W sobotę władze na kolejną kadencję wybrali ochotnicy ze Smołdzina. W sumie nowy skład zarządu pokrywa się z tym dotychczasowym. Prezesem ponownie został Tadeusz Hirsz.

Zanim jednak jednogłośnie zaakceptowano kandydatury i zarząd się ukonstytuował, podsumowano też minione dwanaście miesięcy. W sumie w 2015 roku syreny alarmowe OSP w Smołdzinie zawyły 15 razy, w tym dwukrotnie strażacy gasili pożary, a w 13 przypadkach interweniowali przy miejscowych zagrożeniach.

Działalność tutejszych druhów nie ograniczała się jedynie do akcji ratowniczych. Ochotnicy podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności, dbali o sprzęt i remizę, propagowali zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych, a także aktywnie działali na rzecz miejscowej społeczności.

W spotkaniu poza druhami wzięli też udział: przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach Wojciech Markowski, władze zarządu gminnego, wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz sołtys Smołdzina. Zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania w kierunku strażaków za ich niebezpieczną i pełną poświęcenie służbę oraz za społeczną pracę na rzecz lokalnego środowiska.

Zebranie było też okazją do podziękowania osobom wspierającym straż oraz wyróżnienia strażaków.

Skład zarządu:
prezes - Tadeusz Hirsz
wiceprezes - Waldemar Cirocki
naczelnik - Łukasz Węsierski
zastępca naczelnika - Jacek Staroszczyk
gospodarz - Sławomir Scheffler
sekretarz - Jan Browarczyk
skarbnik - Grzegorz Piekarski

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Gerard Goszka
sekretarz - Tadeusz Browarczyk
członek - Tadeusz Cirocki

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.