Żukowo. 15-latek, którego ciało znaleziono w rowie, był pijany

wtorek, 19 stycznia 2016 r., 13:41
fot. archiwum

Ku końcowi zmierza postępowanie w sprawie wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci 15-latka, którego ciało pod koniec listopada znaleziono w rowie melioracyjnym w Żukowie. Jak się okazuje, nastolatek był kompletnie pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Śledczy ustalają też skąd małoletni miał dostęp do alkoholu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło pod koniec listopada. Z ustaleń śledczych wynika, że 15-latek w sobotni wieczór udał się z Małkowa na imprezę andrzejkową do Żukowa. Gdy nie wrócił do domu poszukiwania nastolatka rozpoczęła jego rodzina. W niedzielę, około godziny 14. matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie na policję. Godzinę później ciało 15-latka w rowie melioracyjnym przy ulicy Gdyńskiej w Żukowie na wysokości górnego kościoła znalazł jego brat.

Podczas oględzin ciała na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych obrażeń wskazujących na to, by do zgonu 15-latka przyczyniły się osoby trzecie, bądź też poniósł śmierć na skutek wypadku komunikacyjnego. Przeprowadzona sekcja zwłok wskazała, że 15-latek zmarł w następstwie utonięcia. W czasie badania pośmiertnego nie znaleziono też uszkodzeń w powłokach ciała, kościach i narządach wewnętrznych. Biegły stwierdził jednak zmiany chorobowe w obrębie serca. Pobrano także krew celem ustalenia, czy nastolatek był pod pływem alkoholu bądź też innych substancji toksycznych.

Jak się okazuje, nastolatek był pijany.

- W toku postępowania ustalono, że małoletni miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, a bezpośrednią przyczyną zgonu było utonięcie. Ustalenia wskazują, że do śmierci 15-latka doszło w następstwie nieszczęśliwego wypadku w połączeniu z ilością spożytego alkoholu, co mogło mieć wpływ na to, co się stało - informuje szef kartuskiej prokuratury, Marek Kopczyński.

Przedmiotem postępowania jest też wyjaśnienie skąd małoletni mieli dostęp do alkoholu.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.