Piłka ręczna. Eliminacje gminne w Lisich Jamach

środa, 27 stycznia 2016 r., 15:57
fot. nadesłane/Marian Wnuk-Lipiński

W Szkole Podstawowej w Lisich Jamach na jeden dzień zagościła piłka ręczna w wydaniu turniejowym, a to za sprawą "Eliminacji gminnych szkół podstawowych". W rozgrywkach wzięły udział drużyny z pięciu placówek z terenu gminy Sierakowice.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych w Sierakowicach, Kamienicy Królewskiej, Mojuszu, Jelonku i Lisich Jamach. Cieszy fakt, że zainteresowanie piłką ręczną zwiększyło się w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to w zawodach wystartowały tylko trzy szkoły. Jak podkreśla Marian Wnuk-Lipiński - koordynator sportu w gminie Sierakowice, może to mieć związek z rozgrywanymi w Polsce Mistrzostwami Europy w piłkę ręczną mężczyzn.

Atmosfera na trybunach nowo wybudowanej sali w Lisich Jamach była iście mistrzowska, zwłaszcza w meczu, w którym chłopcy z drużyny SP Lisie Jamy zagrali przeciwko SP Jelonko. W tym spotkaniu ważyły się losy drugiej lokaty. Padał gol za golem, czas uciekał, a doping był głośny, ponieważ gospodarze obejmowali prowadzenie 5:4. Jednak dwie szybkie akcje uczniów z Jelonka ustawiły mecz i ostatecznie to oni zajęli drugą pozycję, co było zaskoczeniem. Jaka jest recepta na tak wysoką lokatę nie wiadomo, uczniowie z Jelonka ćwiczą w małej salce, a ich wynik jest imponujący.

Zespoły biorące udział w rozgrywkach zostały nagrodzone gadżetami w barwach biało-czerwonych oraz sprzętem sportowym. W całym turnieju padło 150 bramek - 98 strzelili chłopcy, a 52 dziewczęta. Oto wyniki:

Chłopcy SP:
1. SP Sierakowice 8 pkt
2. SP Jelonko5 pkt
3. SP Mojusz 3 pkt
4. SP Lisie Jamy 3 pkt
5. SP Kamienica Królewska 0 pkt

Dziewczęta SP:
1. SP Kamienica Królewska 6 pkt
2. SP Jelonko 4 pkt
3. SP Sierakowice 2 pkt
4. SP Lisie Jamy 0 pkt

nadesłane: Marian Wnuk-Lipiński/koordynator sportu w gminie Sierakowice
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.