Wichura nad Kaszubami - połamane drzewa w Miechucinie i Żukowie

czwartek, 28 stycznia 2016 r., 19:56
fot. nadesłane/OSP Miechucino

W czwartek od rana do około godziny 19. na całych Kaszubach wiał silny wiatr. W związku z wichurą strażacy musieli interweniować w Miechucinie i Żukowie.

Do pierwszej interwencji spowodowanej wichurami doszło w czwartek około godziny 15. w Żukowie. Drzewo rosnące pomiędzy dwoma rondami, poniżej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża przewróciło się i spadło na schody. Z usunięciem drzewa szybko poradzili sobie ochotnicy z OSP Żukowo wspólnie z funkcjonariuszami z Kartuz. Łączny czas akcji nie przekroczył kilkunastu minut.

Nieco później strażacy zostali wezwani do usunięcia drzewa rosnącego przy jednej z posesji w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 211 w Miechucinie (gm. Chmielno). Jak relacjonują druhowie z OSP Miechucino, drzewo z powodu silnej wichury groziło zawaleniem. Działania przy usunięciu zagrożenia, które miechucińscy ochotnicy przeprowadzili razem z JRG Kartuzy trwały łącznie około trzech godzin.

Zgodnie z ostrzeżeniem, które dla Pomorza wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wichura powinna zacząć słabnąć już po godzinie 19.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.