Małkowo. Karnawałowe spotkanie przy kawie

niedziela, 31 stycznia 2016 r., 21:42
Organizatorki karnawałowego spotkania przy kawie Organizatorki karnawałowego spotkania przy kawie fot. Longina Templin

Tak pomysłodawcy i organizatorzy nazwali niedzielną imprezę, która odbyła się w miejscowej świetlicy. Zaproszono na nią seniorki i seniorów, a wraz z nimi przybyło najmłodsze pokolenie, czyli wnuczki i wnuki. Zaproszeni goście z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną, po której przyszedł czas na słodki poczęstunek i ciekawe rozmowy.

Miejscowe KGW i Rada Sołecka po raz piąty przygotowali dla mieszkańców wsi karnawałowe spotkanie przy słodkościach i kawie.

- Zapraszając naszych seniorów, chętnie widzimy też całe rodziny łącznie z najmłodszym pokoleniem - powiedziała Lucyna Pakura, szefowa KGW w Małkowie. - Starsi spędzają czas na wspólnych rozmowach, a wszyscy, którzy do nas przyjdą, mają okazję się integrować.

Część artystyczną rozpoczęło trio - Nikola Gruba, Marta Byczkowska i Anna Werbowy. Dziewczęta zaśpiewały piosenki, wśród których był utwór "Puszek okruszek". Ta melodia nie obca była nawet seniorom.

Na parkiecie pojawili się członkowie Studia Tańca Mambo. Zespół zaprezentował się w tańcach klasycznych i południowoamerykańskich. Po nim z minikoncertem kolęd wystąpił chór Gospel pod batutą Pauliny Milczanowskiej.

Po tej dawce muzyki i tańca zaproszeni goście zasiedli do stołu, aby delektować się domowymi słodkimi wypiekami. Na odchodnym każdy otrzymał cukierki z bilecikiem z podziękowaniem za przybycie i wspólnie spędzony czas.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.