Stężyca. Prawie ćwierć miliona dla organizacji pozarządowych

poniedziałek, 1 lutego 2016 r., 14:15
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum

Gmina Stężyca przyznała już wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych. Łącznie w budżecie przeznaczono na ten cel 250.000 zł, z czego rozdysponowano 246.000 zł. Dofinansowania nie otrzymają jedynie cztery inicjatywy spośród 27 złożonych wniosków.

Po raz kolejny już gmina Stężyca przyznała dofinansowania dla organizacji pozarządowych. W tym roku na ten cel wyasygnowano z budżetu 250.000 zł, w ubiegłym roku zaś ta kwota wyniosła 270.000 zł. Do komisji konkursowej wpłynęło 27 wniosków, z czego 23 otrzymały dotacje.

Najwięcej bo 180.000 zł zostanie przeznaczone na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Tam zaś najwięcej (130.000 zł) otrzyma Klub Sportowy Radunia w Stężycy z przeznaczeniem na szkolenia oraz udział w rozgrywkach organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej drużyn piłkarskich seniorów i juniorów.

Pośród stowarzyszeń, których wnioski odrzucono znalazło się: Stowarzyszenie ROWEROVER, które chciało zająć się organizacją stoiska regionalnego podczas ogólnopolskiego maratonu szosowego KaszebeRunda 2016; Lokalna Organizacja "Szczyt Wieżyca", która chciała uzyskać dotację na XIII Wielką Paradę Bryczek i Wozów Drabiniastych; Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Sikorzyno oraz Stowarzyszenie "Warownia Pirsneńska".

Szczegółowa lista dostępna jest pod tym adresem.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.