Stężyca. Prawie ćwierć miliona dla organizacji pozarządowych

poniedziałek, 1 lutego 2016 r., 14:15
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum

Gmina Stężyca przyznała już wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych. Łącznie w budżecie przeznaczono na ten cel 250.000 zł, z czego rozdysponowano 246.000 zł. Dofinansowania nie otrzymają jedynie cztery inicjatywy spośród 27 złożonych wniosków.

Po raz kolejny już gmina Stężyca przyznała dofinansowania dla organizacji pozarządowych. W tym roku na ten cel wyasygnowano z budżetu 250.000 zł, w ubiegłym roku zaś ta kwota wyniosła 270.000 zł. Do komisji konkursowej wpłynęło 27 wniosków, z czego 23 otrzymały dotacje.

Najwięcej bo 180.000 zł zostanie przeznaczone na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Tam zaś najwięcej (130.000 zł) otrzyma Klub Sportowy Radunia w Stężycy z przeznaczeniem na szkolenia oraz udział w rozgrywkach organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej drużyn piłkarskich seniorów i juniorów.

Pośród stowarzyszeń, których wnioski odrzucono znalazło się: Stowarzyszenie ROWEROVER, które chciało zająć się organizacją stoiska regionalnego podczas ogólnopolskiego maratonu szosowego KaszebeRunda 2016; Lokalna Organizacja "Szczyt Wieżyca", która chciała uzyskać dotację na XIII Wielką Paradę Bryczek i Wozów Drabiniastych; Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Sikorzyno oraz Stowarzyszenie "Warownia Pirsneńska".

Szczegółowa lista dostępna jest pod tym adresem.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.