Uwaga nad Kaszubami przejdą wichury

wtorek, 2 lutego 2016 r., 16:54
fot. internet/Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy

Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w nocy z wtorku na środę. Na Kaszubach pojawi się wiatr, który w porywach może osiągać prędkość nawet do 90 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikaty ostrzegające przed sztormami w pasie nadmorskim i silnym wiatrem na północy kraju.

We wtorek wieczorem i w nocy nad Pomorzem przetoczą się potężne wichury. Na terenie powiatów kartuskiego i kościerskiego może wiać z prędkością od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach nawet do 90 km/h. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najsilniej wiać będzie w nocy i nad ranem w środę.

Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu i odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi, a także elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr. Warto też zadbać o to, by nie pozostawiać samochodu pod trakcjami elektrycznymi i drzewami.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.