Kartuzy. Chciał wyłudzić 12.000 zł od banku - grozi mu osiem lat więzienia

piątek, 5 lutego 2016 r., 10:40
fot. archiwum

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z kartuskiej komendy zatrzymali 20-latka podejrzanego o próbę wyłudzenia 12.000 zł w jednym z banków w Kartuzach. Mężczyzna złożył w placówce sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Zatrzymany usłyszał już zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa bankowego - grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

20-letni mężczyzna pod koniec stycznia w jednym z kartuskich banków złożył zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach, wnioskując o przyznanie kredytu w kwocie 12.000 zł. Dokumenty te wzbudziły wątpliwości pracowników placówki finansowej. Weryfikacją autentyczności dokumentów zajęli się więc kartuscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą. Udało im się potwierdzić podejrzenia, dotyczące tego, że zaświadczenia są sfałszowane.

W czwartek nieumundurowani policjanci czekali na podejrzanego, którego zatrzymali tuż przed bankiem. Wnioskujący o kredyt 20-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania oszustwa bankowego. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

nadesłane:KPP Kartuzy
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.