Powiat. Kolejne siedem jednostek OSP wybrało nowe władze

niedziela, 14 lutego 2016 r., 21:42
OSP Tokary OSP Tokary fot. MSz

Tokary, Zawory, Przodkowo, Mirachowo, Chwaszczyno, Staniszewo i Kolonia - w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z tych miejscowości w miniony weekend odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze. Podczas nich druhowie podsumowali ubiegły rok i wybrali nowe składy zarządów.

OSP Tokary

Weekendowy cykl zebrań sprawozdawczo wyborczych rozpoczęło to, które odbyło się w piątkowy wieczór w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarach. Tokarscy druhowie w ubiegłym roku wyjeżdżali łącznie 29 razy, z czego 27 interwencji dotyczyło eliminacji miejscowych zagrożeń, a dwie pożarów. Obyło się bez żadnych fałszywych alarmów. Prezesem jednostki ponownie został dh Tomasz Węsiora. Ponadto podczas zebrania komendant KP PSP w Kartuzach, Edmund Kwidziński odznaczył dh-a z tejże jednostki, Bartłomieja Czerwionkę, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Skład Zarządu OSP Tokary:
prezes - Tomasz Węsiora
naczelnik, wiceprezes - Grzegorz Wilczewski
zastępca naczelnika - Marian Frankowski
skarbnik - Aleksandra Czoska
sekretarz - Marcin Szlagowski
gospodarz Andrzej Czerwionka
członek zarządu - Jakub Kobiela

Skład komisji rewizyjnej OSP Tokary:
przewodniczący - Wojciech Kanka
sekretarz - Kazimierz Bir
członek - Łukasz Laskowski

OSP Zawory
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaworach liczy 51 członków czynnych, w tym 16 kobiet. Działają przy niej również chłopięca oraz dziewczęca młodzieżowa drużyna pożarnicza. W minionym roku syrena OSP Zawory wzywała strażaków trzydziestopięciokrotnie. W trzech przypadkach druhowie gasili pożary, zaś w 32 ich pomoc była potrzebna przy miejscowych zagrożeniach. Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego jednogłośnie udzielono absolutorium zarządowi, a druhowie gratulowali Markowi Beli dwudziestoletniej prezesury w jednostce.

Skład Zarządu OSP Zawory:
prezes - Marek Bela
naczelnik - Piotr Bela
zastępca naczelnika - Szymon Gizela
skarbnik - Rafał Plichta
sekretarz - Franciszek Joskowski
gospodarz - Leszek Młyński
członek zarządu - Waldemar Szymichowski

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Michał Jakusz
członek - Zenon Roszkowski
członek - Krzysztof Bela

OSP Przodkowo
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przodkowie liczy 51 członków czynnych oraz dwóch honorowych. Podczas sobotniego spotkania sprawozdawczo-wyborczego druhowie podsumowali ubiegły rok, podczas którego ich syrena zawyła łącznie 63 razy, z czego 11 razy wzywając ich do pożarów, a 52 do miejscowych zagrożeń. Ustępujący prezes jednostki, dh Brunon Szulc objął funkcję prezesa honorowego, ponadto jednostce przekazano sprzęt ratowniczy.

Skład Zarządu OSP Przodkowo:
prezes - Marek Szulca
wiceprezes - Andrzej Wyrzykowski
naczelnik - Andrzej Deyk
zastępca naczelnika - Paweł Deyk
skarbnik - Mirosław Łaga
sekretarz - Karol Stencel
gospodarz - Tomasz Petryński
członek - Mieczysław Wożniak
członek - Wacław Mielewczyk

Skład komisji rewizyjnej OSP Przodkowo:
przewodniczący - Jędrzej Stencel
sekretarz - Jan Krefta
członek - Alojzy Byczkowski
członek - Henryk Kroll
członek - Zdzisław Stencel

OSP Chwaszczyno
Chwaszczyńska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej liczy 48 druhów. W ubiegłym roku łącznie wzywano ich 76 razy, z czego 19 do pożarów i 55 do eliminacji miejscowych zagrożeń. Ponadto dwa z alarmów okazały się fałszywe. Druhowie z Chwaszczyna jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi. Członkowie z tej jednostki realizują bardzo dużo działań o charakterze prewencyjnym i kulturalnym, nie mówiąc już o działalności ratowniczo-gaśniczej.

Skład Zarządu OSP Chwaszczyno:
prezes - Ludwik Secke
wiceprezes - Łukasz Secke
naczelnik - Leopold Rzeszewicz
zastępca naczelnika - Paweł Fikus
sekretarz - Krzysztof Glaza
skarbnik - Tadeusz Reclaf
gospodarz - Piotr Licbarski

Skład komisji rewizyjnej OSP Chwaszczyno:
przewodniczący - Janusz Płocki
sekretarz - Karol Dampc
członek - Sławomir Kolka

OSP Mirachowo
Niedzielne spotkania sprawozdawczo - wyborcze zapoczątkowali druhowie z OSP Mirachowo. Jednostka liczy 67 druhów, a ich pomoc w minionym roku była potrzebna 32 razy. Czterokrotnie miejscowi ochotnicy gasili pożary, osiem razy udzielali pomocy ofiarom wypadków drogowych, zaś w 19 przypadkach interweniowali przy miejscowych zagrożeniach. Wspierali także poszukiwania osoby zaginionej. Poza działalnością stricte ratowniczo - gaśniczą aktywnie włączali się w pracę na rzecz lokalnego środowiska, a także przeprowadzili akcje prewencyjne. Członkowie obecni na spotkaniu jednogłośnie udzielili ustępującemu zarządowi absolutorium oraz wybrali nowe - stare władze na kolejną kadencję. Na czele jednostki ponownie stanął Mariusz Skierka.

Skład zarządu OSP Mirachowo:
prezes - Mariusz Skierka
wiceprezes - Mieczysław Karczewski
naczelnik - Daniel Biankowski
zastępca naczelnika - Kornel Damps
skarbnik - Tomasz Karczewski
sekretarz - Ewelina Witka
gospodarz - Dawid Matusiak

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Norbert Damps
członek- Janusz Syldatk
członek - Jan Czaja

OSP Staniszewo
Podsumowania minionego roku dokonali także ochotnicy ze Staniszewa. Tutejsza jednostka liczy 61 druhów, a działają przy niej także dwie chłopięce i żeńska młodzieżowe drużyny pożarnicze. W 2015 roku syreny alarmowe OSP Staniszewo wzywały tutejszych strażaków aż 39 razy, w tym w pięciu przypadkach do pożarów, zaś w pozostałych ochotnicy likwidowali miejscowe zagrożenia. Po 30 latach z pełnienia funkcji naczelnika jednostki zrezygnował Stanisław Okrój. Podczas zebrania podziękowano mu za trzy dekady oddanej i pełnej poświęceń służby. Druhowie podjęli też decyzję o nadaniu mu tytułu Honorowego Naczelnika. Prezesem przez kolejne pięć lat będzie Radosław Drywa.

Skład zarządu OSP Staniszewo:
prezes - Radosław Drywa
wiceprezes - Grzegorz Kobiela
naczelnik - Adrian Bladowski
zastępca naczelnika - Marcin Kwidziński
skarbnik - Dawid Formela
gospodarz - Witold Sikora
sekretarz - Damian Bladowski

Komisja rewizyjna:
przewodniczący - Tomasz Sikora
sekretarz - Krzysztof Setny
członek - Jan Sikora

OSP Kolonia
Weekendowy cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych zakończyło to, które odbyło się w niedzielę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii. 51 druhów z tejże OSP odnotowało w ubiegłym roku dziewięć wyjazdów. Ponadto biorą oni czynny udział w życiu społecznym oraz realizują działania prewencyjne. Oprócz tego na zebraniu odznaczono dla druhów za wysługę lat od 50 do 5 lat. Prezesem jednostki ponownie został Bronisław Bigus, który jest jednym z najdłużej piastujących to stanowisko w powiecie, bowiem stoi on na czele jednostki już od ponad 40 lat.

Skład zarządu OSP Kolonia:
prezes - Bronisław Bigus
wiceprezes - Zenon Cierocki
naczelnik - Karol Sypion
zastępca naczelnika - Bogdan Okroj
sekretarz - Justyna Bladowska
skarbnik - Krzysztof Bladowski
gospodarz - Tomasz Stenka
członek - Sylwester Stenka
członek - Roman Bigus

Komisja rewizyjna:
przewodniczący - Marian Cierocki
sekretarz - Tadeusz Gołąbek
członek - Benedykt Kwidziński

MSz, AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.