Kartuzy. Straż Miejska przeniesiona do Urzędu Miejskiego

poniedziałek, 15 lutego 2016 r., 13:00
fot. archiwum

Kartuska straż miejska w poniedziałek została przeniesiona do nowej siedziby. Od teraz strażnicy przyjmują na czwartym piętrze kartuskiego Urzędu Miejskiego. Telefony kontaktowe i godziny otwarcia nie uległy zmianie, natomiast wciąż trwa przełączanie przekierowania z numeru alarmowego 986.

Od poniedziałku kartuska straż miejska zmieniła swoją dotychczasową siedzibę z ulicy Szkolnej na ostatnie piętro Urzędu Miejskiego w Kartuzach. Strażnicy teraz rezydują w pokojach 401-404, ponadto nie zmieniły się godziny ich urzędowania - w dalszym ciągu przyjmują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Zmianom nie uległy także numery telefoniczne kartuskiej straży miejskiej - dzwonić do niej można pod numerem: (58) 68 00 986. Natomiast wciąż trwa zmienianie przekierowania numeru alarmowego 986 do nowej placówki straży miejskiej.

- Czy będzie lepiej? Ciężko to stwierdzić, tak naprawdę strażnicy potrzebują do pracy biurka i komputera, a większość czasu i tak spędzają w terenie - mówi Krzysztof Pawłowski, komendant Straży Miejskiej w Kartuzach.

Pierwotnie kartuska straż miejska miała zostać przeniesiona do boksów handlowych przy ulicy Dworcowej, dlaczego więc rezyduje teraz w Urzędzie Miejskim?

- Uznaliśmy, że taka lokalizacja po prostu będzie lepsza. Niedawno czwarte piętro urzędu przeszło remont i ma zupełnie nowe oblicze. Oprócz tego już niedługo zostanie uruchomiona winda, co umożliwi dotarcie osobom niepełnosprawnym na wyższe piętra i ułatwi znacznie życie osobom starszym - mówi Tomasz Nadolny, sekretarz gminy Kartuzy.

Stary budynek straży miejskiej, zlokalizowany przy ulicy Szkolnej w Kartuzach zostanie rozebrany ze względu na słaby stan techniczny. Natomiast teren, który po nim pozostanie zostanie oddany do użytku Szkole Podstawowej nr 1.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.