Powiat. W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

wtorek, 16 lutego 2016 r., 10:25
fot. archiwum

31 mandatów dla kierowców, 21 dla pieszych i 23 pouczenia - to efekt działań kartuskich policjantów w ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej celem było zwrócenie uwagi kierowców na pieszych i rowerzystów.

Działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" przeprowadzili na drogach powiatu w piątek, 12 lutego, funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego z Kartuz. Celem akcji było zwrócenie kierującym pojazdami uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są nimi piesi i rowerzyści.

Akcja była ukierunkowana na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów Funkcjonariusze kontrolowali przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe, reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, ale również pieszych i rowerzystów. Jak informuje Magdalena Formela, p.o. rzecznika prasowego KPP w Kartuzach, policjanci propagowali używanie elementów odblaskowych, pouczali o konieczności właściwego oświetlenia rowerów.

W trakcie trwania akcji funkcjonariusze za różne wykroczenia ukarali mandatami karnymi 31 kierujących, 21 pieszych oraz zastosowali 23 pouczenia.

Jak podkreślają policjanci, takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz poinformowanie o zagrożeniach występujących na drodze i wskazanie prawidłowych zachowań wobec rowerzystów i pieszych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.