Żukowo. Zaatakował nożem 33-latka. Spędzi trzy miesiące w areszcie

środa, 17 lutego 2016 r., 14:00
fot. archiwum

Mężczyzna, który w niedzielny wieczór zaatakował nożem mieszkańca Żukowa spędzi najbliższe miesiące w areszcie. Będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. 31-letni sprawca wynajmował mieszkanie od 33-letniego pokrzywdzonego. Jak informuje Magdalena Formela, p.o. rzecznika KPP w Kartuzach, mężczyzna pojawił się w mieszkaniu swojej ofiary pod pretekstem przekazania mu pieniędzy za wynajem mieszkania. Gdy właściciel otworzył drzwi, 31-latek rzucił się na niego z nożem. Zadał mu kilka ciosów i uciekł.

Żona poszkodowanego natychmiast wezwała karetkę i policję. Funkcjonariusze wezwali do akcji wszystkie jednostki znajdujące się w okolicach Żukowa. Nożownika złapano po godzinie i osadzono w policyjnym areszcie.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyzna będzie odpowiadał z art. 156 kodeksu karnego - za spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Mężczyzna raniony nożem wciąż przebywa w szpitalu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.