Sierakowice. Ponad pół miliona złotych dla organizacji pozarządowych

czwartek, 18 lutego 2016 r., 14:50
fot. archiwum

Sierakowicki samorząd rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych. W czterech obszarach przyznano dotacje na łączną kwotę 571 tys. zł, najwięcej, bo prawie 400 tys. przeznaczono na zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Na zadania z obszaru kultury i sztuki regionalnej przeznaczono 35 tys. zł. Dzięki dotacjom zrealizowanych zostanie 11 projektów.

Sierakowicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otrzymał łącznie 4.500 zł na realizację trzech zadań, na każde z nich przyznano 1.500 zł. Za pozyskane środki zorganizuje Konkurs Wiedzy o Regionie, Dni Kaszubskie w szkołach, a także zrealizuje projekt "Twórczość literacka w języku kaszubskim".
 
Dzięki dotacjom członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu gminy z powodzeniem promują kaszubską kuchnię i tradycję. KGW Lisie Jamy otrzymało 1.800 zł na realizację projektu pt. "Nasza kuchnia kaszubska a promocja gminy", gospodynie z Paczewa pozyskały 2.400 zł na zadanie pt. "Smaki tradycji na bis", a członkinie KGW w Kamienicy Królewskiej zdobyły 2.500 zł na przedsięwzięcie pod nazwą "Kuchenne Rewolucje po Kaszubsku".

- Dzięki dotacji możemy promować specjały kuchni kaszubskiej na cyklicznych imprezach w gminie - mówi Ludwika Meronk, prezes KGW w Lisich Jamach.

Panie z KGW Długi Kierz Marzenbionczi zdobyły 1.600 zł na projekt pt." Kultura i sztuka kaszubska - tradycja, która łączy pokolenia", a KGW Jezioranki z Gowidlina 4.500 zł na integrację kulturową.

Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mojusz przyznano 2.500 zł na projekt " Nie ma Kaszub bez Kaszubów". Z prof. Gerard Labuda, w roku jemu poświęconym", a Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta uzyskało 3.500 zł na VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej połączony z konkursem plastycznym.

Stowarzyszenie Discantus otrzymało 11.700 zł na VI Letni Festiwal Muzyki Kameralnej Sierakowice 2016".

Na zdania z obszaru pt. "Nauka, edukacja, oświata i wychowanie" przyznano 108 tys. zł.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Sierakowicach zdobyło 38 tys. zł na organizację przewozu wychowanków do ośrodka edukacyjno-wychowawczego w Sierakowicach.

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Uśmiech Dziecka otrzymała 70 tys. zł na dowóz dzieci i młodzieży realizujących obowiązek szkolny do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej.

Na zadania w dziedzinie "Kultury fizycznej, sportu i rekreacji" przeznaczono łącznie 396 tys. zł. Środki otrzymano na realizację 10 projektów.

UKS LIS Sierakowice na utrzymanie sekcji tenisa stołowego wraz z drużyną IV ligi pozyskał 30 tys. zł.

Powiatowe koło pomorskiego okręgu Polskiego Związku Niewidomych zdobyło 1.200 zł na wyjazd rekreacyjno-krajoznawczy "Lubuskie warte zachodu".

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kamienica Królewska pozyskało 70 tys. zł na utrzymanie sekcji sportowej piłki nożnej juniorów i seniorów, utrzymanie sekcji lekkiej atletyki oraz utworzenie sekcji sportowej piłki nożnej rocznika 2009-2010 i sekcji sportowej "Ringo".

Gminny Klub Sportowy Sierakowice uzyskał 100 tys. zł na utrzymanie zespołu piłki nożnej seniorów GKS Sierakowice - klasa okręgowa i w klasie B oraz juniorów z roczników 2004 i młodszych i 2006 i młodszych.

KS BAT Sierakowice zdobył 122 tys. zł na koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny i biegi w gminie Sierakowice.

Towarzystwo Przyjaciół Ucznia Horyzont przy Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach zdobyło 4 tys. zł na projekt pt. "Wypłyń na głębię 2 - aktywne wędkarstwo",

Wiejski Klub Sportowy F.C. Gowidlino otrzymał 68.800 zł na utrzymanie zespołów piłki nożnej (seniorów i juniorów), a także organizację 10-dniowego obozu sportowego - wakacje 2016 na Kaszubach.

Na dziesięć projektów z obszaru "Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym" przeznaczono 32 tys. zł.

GKS Sierakowice otrzymało 5 tys. zł na XVI Biegi uliczne wokół Ołtarza Papieskiego - Sierakowice 2016, które odbędą się pod hasłem "Jan Paweł II orędownikiem życia rodziny w trzeźwości".

UKS Lis pozyskał 2.900 zł na I Kaszubski Turniej Tenisa Stołowego im. Bronisława Lis.

Gospodyniom z KGW Paczewianki przyznano 2.600 zł na organizację kolejnej edycji Paczewskiej Majówki. KGW Marzenbionczi uzyskały 1 tys. zł na projekt "Gimnastyka umysłu -profilaktyką wieku podeszłego", a KGW Jezioranki z Gowidlina 3 tys. zł na projekt pt. "Wspólna sprawa".

KS Bat Sierakowice otrzymał 4 tys. zł na organizację obozu sportowego pod hasłem "Poprzez sport przeciwdziałamy uzależnieniom" w czasie wakacji letnich dla dzieci z gminy Sierakowice.

Stowarzyszenie Discantus otrzymało 3.500 zł na zadanie "Chór- muzyczna aktywizacja drogą zapobiegania uzależnieniom".

KGW Lisie Jamy otrzymało 3 tys. zł na projekt pt. "Okno na świat". W jego ramach zorganizowane zostaną zajęcia z obsługi komputera i internetu dla seniorów, celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kamienica Królewska uzyskało 3.400 zł na projekt pt. "Tradycja łączy pokolenia" oraz 3.600 zł na projekt pt."Zmieniając siebie zmieniaj rzeczywistość".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.