Przodkowo. Mężczyzna potrącony przez BMW na przejściu dla pieszych

piątek, 19 lutego 2016 r., 18:52
fot. AL

W piątkowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały w Przodkowie na ulicy Kartuskiej. Doszło tam potrącenia przez samochód marki BMW 63-letniego mężczyzny na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło około godziny 18. w Przodkowie na ulicy Kartuskiej na wysokości urzędu gminy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW 44-letni mieszkaniec naszego powiatu, jadąc od strony Kartuz nie zachował szczególnej ostrożności i na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 63-letniemu pieszemu, w wyniku czego doszło do potrącenia mężczyzny - informuje p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji, Magdalena Formela.

Pieszy został przetransportowany do szpitala. Doznał między innymi urazu nogi.

Kierujący był trzeźwy. Policjanci zadecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W akcji ratowniczej uczestniczyli OSP Przodkowo oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia kartuska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.