Powiat. Policjanci zatrzymali kolejnego włamywacza

wtorek, 23 lutego 2016 r., 12:25
fot. archiwum

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Kartuzach zatrzymali 27-letniego złodzieja, który dokonał dwóch kradzieży na terenie powiatu kartuskiego. Mężczyzna włamał się nawet do domu swoich znajomych. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego kartuskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Somonino, który dokonał 10 lutego włamania do jednego z domostw na terenie gm. Żukowo. Mężczyzna włamał się do budynku, podczas nieobecności jego gospodarzy, wybijając okno i ukradł z niego m.in. biżuterię. Straty oszacowano na 20 tys. zł.

Kryminalni udowodnili również mężczyźnie włamanie z sierpnia ub.r. w Kartuzach. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik KPP w Kartuzach, mężczyzna okradł swoich znajomych. Podczas wizyty u nich otworzył okno w jednym z pomieszczeń i pozostawił je uchylone. Później skorzystał z niego dostając się do mieszkania i kradnąc z niego biżuterię o wartości 5 tys. zł.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za kradzieże z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.