Zgorzałe. Domek letniskowy spłonął doszczętnie

środa, 24 lutego 2016 r., 13:27
fot. internet/OSP Stężyca

Najpewniej czynny kominek był przyczyną pożaru, który niemal doszczętnie spalił drewniany domek letniskowy w Zgorzałem (gmina Stężyca). Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę.

We wtorek około godziny 2. w nocy funkcjonariusze z JRG Kartuzy oraz Kościerzyna, a także ochotnicy z czterech innych jednostek straży pożarnej musieli interweniować przy pożarze w ośrodku wypoczynkowym w Zgorzałem (gmina Stężyca). Najprawdopodobniej od czynnego kominka zaczął się palić tam drewniany domek letniskowy. Jak informuje OSP Stężyca, akcję utrudniał brak hydrantów w pobliżu oraz położenie samego budynku. Łącznie akcja trwała około czterech godzin.

Żywioł strawił domek o powierzchni około 100 m2 niemal doszczętnie, przez co nadawał się jedynie do rozbiórki. Ze wstępnej wyceny wynika, że straty wyniosły około 120.000 zł.

Z żywiołem walczyło JRG Kartuzy, OSP Stężyca, OSP Szymbark, OSP Zgorzałe, OSP Kamienica Szlachecka oraz JRG Kościerzyna.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.