Ośrodki kultury w Chmielnie i Somoninie zapraszają do udziału w świątecznych konkursach

wtorek, 1 marca 2016 r., 10:02
fot. archiwum

Do świąt Wielkiej Nocy pozostał już niespełna miesiąc, więc gminne ośrodki kultury w Somoninie i Chmielnie zapraszają do udziału w świątecznych konkursach. Placówka w Somoninie tradycyjnie już zachęca dzieci i młodzież do wykonania palm i stroików wielkanocnych. Ośrodek w Chmielnie organizuje zaś konkurs plastyczny, którego celem jest ukazanie Wielkanocy na Kaszubach oraz "Chmieleńskie Babki", którego celem jest wyłonienie najpyszniejszej świątecznej babki. Na zwycięzców czekają nagrody.

Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie zaprasza do udziału w świątecznej zabawie przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego powiatu kartuskiego. Zadaniem konkursowym jest wykonania palmy wielkanocnej lub stroika na stół wielkanocny. Prace należy składać w biurze somonińskiej placówki w nieprzekraczalnym terminie do poniedziałku, 14 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi w poniedziałek, 21 marca o godz. 16.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe, pozostali zaś zostaną obdarowani słodyczami lub innymi upominkami rzeczowymi.

Do zaprezentowania swoich talentów artystycznych zaprasza też Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Konkurs "Wielkanoc ma moc na Kaszubach" skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu. Przedmiotem zabawy jest wykonanie prac plastycznych przedstawiających Wielkanoc na Kaszubach wykorzystując elementy tradycji wielkanocnych oraz utrzymując klimat świąt poprze kolorystykę, elementy charakterystyczne dla tradycji kaszubskiej. Prace konkursowe należy składać w terminie do 10 marca w siedzibie ośrodka.

Po raz kolejny swoimi zdolnościami kulinarnymi będą mogli pochwalić się też miłośnicy świątecznych wypieków. Ośrodek kultury w Chmielnie wzorem roku ubiegłego organizuje bowiem konkurs "Chmieleńskie Babki". Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych. O zakwalifikowaniu babki do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń. Oceny babek wielkanocnych dokona komisja konkursowa, a szczególnie będzie zwracać uwagę na smak, pulchność babki, estetykę podania, tradycyjność i pomysłowość.

Swój udział w konkursie można zgłaszać na adres Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, ul. Gryfa Pomorskiego 20, 83-333 Chmielno lub mailem: kultura@chmielno.pl do 19 marca do godz. 15. Upieczoną babkę należy dostarczyć w dniu 20 marca w godzinach od 12 do 13 do siedziby ośrodka. Tego samego dnia jury powołane przez organizatora wybierze najlepszą Chmieleńską Babkę Wielkanocną. Co istotne, do każdego zgłoszenia należy dołączyć przepis na babkę wielkanocną.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.