10-letnia Margareta z Kartuz w 40 najlepszych młodych kucharzy w Polsce

wtorek, 1 marca 2016 r., 15:20
fot. internet/masterchefjunior.tvn.pl

Od dwóch tygodni w programie MasterChef Junior możemy śledzić kulinarne zmagania dzieci. W 40 najlepszych młodych kucharzy z Polski znalazła się mieszkanka Kartuz - Margareta Kąkol. W walce o miejsce w finałowej "14" przygotowała makaron z krewetkami i kalafiorem.

W drugim odcinku pierwszej polskiej edycji MasterChef Junior o miejsca w finałowej "14" walczyła kolejna 20 najlepszych młodych kucharzy z całego kraju. Wśród nich pojawiła się 10-letnia Margareta Kąkol z Kartuz. Wraz z pozostałą dziewiątką miała za zadanie nie tylko samodzielnie przygotować makaron, ale też przyrządzić z niego danie godne MasterChefa Juniora. Młoda kartuzianka przygotowała makaron tagliatelle, a podała go z sosem z krewetkami i kalafiorem.

Oceniająca potrawy, Anna Starmach, przyznała, że po raz pierwszy próbowała takiej kombinacji składników, która okazała się wyjątkowo udana. Choć jury zasmakowała potrawa 10-letniej Margarety, niestety nie udało się zdobyć jej miejsca w finałowej "14". Margarecie i tak należą się jednak gratulacje, gdyż już miejsce w "40" jest niebywałym sukcesem.

Cały odcinek z udziałem 10-letniej Margarety z Kartuz można obejrzeć tutaj. Przepis na przygotowane w programie danie można z kolei znaleźć na stronie masterchefjunior.tvn.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.