To wyjątkowe maluszki - urodziły się 29 lutego, świętować będą za 4 lata

wtorek, 1 marca 2016 r., 15:27
Mały Tadeusz z tatą Jakubem Mały Tadeusz z tatą Jakubem fot. MD-Z

Ten poniedziałek był wyjątkowy, bo opatrzony datą 29 lutego. To extra dzień w kalendarzu, bonus w kalendarzu pojawiający się raz na cztery lata. Wyjątkowe są także osoby, które urodziły się tego dnia. Co prawda ich urodziny wypadają raz na cztery lata, ale tym samym znacznie dłużej zachowają młodość- 18 urodziny będą świętować w wieku ok. 70 lat. W Kartuzach 29 lutego 2016 roku na świat przyszło dwoje milusińskich.

W Powiatowym Centrum Zdrowia 29 lutego przyszło na świat dwóch chłopców. Pierwszy pojawił się na świecie mały Tadeusz.

Tadeusz Wnuczyński przyszedł na świat 29 lutego o godz. 10.30. Ważył 3100 g i mierzył 53 cm. Mały Tadzio to trzecie dziecko w rodzinie Diany i Jakuba Wnuczyńskich z Gdańska. Chłopiec urodził się niemal dwa tygodnie przed terminem, bo planowo miał przybyć na świat 12 marca. Maluszek pospieszył się jednak i dzięki temu będzie świętował swoje urodziny w wyjątkowy sposób.

- 29 lutego to świetna data, wyjątkowa, wypada raz na cztery lata, więc bardzo się cieszymy, że nasz synek przyszedł na świat w takim szczególnym dniu, to naprawdę super - cieszą się rodzice Tadzia.

Jak podkreślają maluszek będzie świętował urodziny przez dwa dni 28 lutego i 1 marca, a co cztery lata,w roku przystępnym, impreza urodzinowa będzie wyjątkowo huczna.

Kilka godzin po Tadziu, w kartuskim szpitalu urodził się mały Przemek.

Przemysław Kreft pojawił się na świecie 29 lutego o godz. 13.05. W chwili przyjścia na świat ważył 3700 g i mierzył 60 cm. To pierwsze maleństwo w rodzinie Kamili i Mirosława Kreftów z Banina. Planowo Przemek miał się pojawić na świecie 24 lutego, zdawać by się mogło więc, że czekał specjalnie na ten dzień.

- Najważniejsze,że synek jest zdrowy, data jest nie jest tak ważna, choć nie ukrywam, że wolelibyśmy inną datę. Nie wiem jeszcze, jak Przemek będzie świętował urodziny, ale najpewniej 1 marca - mówi mama Przemka.

W całej Polsce jest ok. 25 tys. osób urodzonych 29 lutego, co ciekawe powstało nawet specjalne stowarzyszenie skupiające osoby urodzone tego wyjątkowego dnia, co cztery lata organizują huczne zjazdy i świętują wspólnie urodziny.

29 lutego to data urodzin wielu słynnych artystów - aktorów, pisarzy, sportowców i polityków. Tego dnia świętuje m.in. aktorka Olga Bołądź, amerykański raper Ja Rule, piosenkarz Davy Jones czy włoski kompozytor Gioacchino Rossini.

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy, a maleństwom życzymy zdrowia i wszystkiego, co najlepsze.
MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.