Ferie zimowe w gminie Somonino

wtorek, 1 marca 2016 r., 15:56
fot. nadesłane/GOK Somonino

Dla dzieci i młodzieży z gminy Somonino w okresie ferii zimowych przygotowano szereg atrakcji. Były między innymi liczne spotkania o charakterze rywalizacji sportowej, warsztaty decoupage, wyjazdy do kina i blok zabaw świetlicowych.

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz miejscowa biblioteka publiczna przygotowali zajęcia feryjne, w których udział wzięło łącznie 791 dzieci i młodzieży. W czasie ferii zorganizowano dwa wyjazdy do kina oraz wyprawę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. W siedzibie GOK-U odbyły się dwa spektakle dla najmłodszych, zajęcia edukacyjne i doświadczenia "EduFun", a także spotkanie dla dzieci i młodzieży ze strażakiem KP PSP w Kartuzach pn. "Jak zapobiegać pożarom oraz jak postępować w czasie pożaru".

Uczestnicy zajęć mogli korzystać z kawiarenki internetowej, stołów do tenisa oraz piłkarzyków. Dzieci, które uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach, otrzymały nagrody rzeczowe i słodycze. 26 lutego odbyło się słodkie zakończenie akcji zimowej "Ferie 2016", rozdanie nagród oraz podsumowanie ferii.

Oto wyniki konkursów:

Konkurs rysunkowy - grupa młodsza:
I miejsce - Jakub Kryszewski
II miejsce - Julia Pachur
III miejsce - Michalina Kryszewska

Konkurs rysunkowy - grupa starsza:
I miejsce - Klaudia Modrzejewska
II miejsce - Nikola Czoska, Nikola Woźniak
III miejsce -Zuzanna Gurbowicz, Martyna Cyrzan

Turniej tenisa stołowego - szkoła podstawowa:
I miejsce - Kamil Plichta
II miejsce - Filip Skierka
III miejsce - Izabela Cymerman
IV miejsce - Zuzanna Wesołowska
V miejsce - Roksana Skierka
VI miejsce - Łukasz Plichta

Turniej tenisa stołowego - gimnazjum:
I miejsce - Szymon Bluhm
II miejsce - Jakub Gurbowicz
III miejsce - Karolina Cymerman
IV miejsce - Mateusz Formela
V miejsce - Paweł Wegner
VI miejsce - Norbert Łabudzki
VII miejsce - Krystian Szwaba

nadesłane: GOK Somonino
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.