Dzień Jedności Kaszubów w Bojanie. Kartuzy organizują wspólny wyjazd

piątek, 4 marca 2016 r., 08:44
fot. archiwum

Już 20 marca w Bojanie odbędą się obchody Dnia Jedności Kaszubów. Urząd Miejski w Kartuzach organizuje wspólny wyjazd autokarem i zaprasza chętnych do udziału.

Dzień Jedności Kaszubów obchodzony jest na pamiątkę pierwszej wzmianki o Kaszubach, która pojawiła się w bulli papieża Grzegorza IX z dnia 19 marca 1238 roku. Obchody to wielkie święto kultury kaszubskiej i akordeonistów, bowiem obchodom od jedenastu lat towarzyszy wspólne bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. W tym roku w Bojanie z akordeonistami zagra Marcin Wyrostek, zwycięzca Mam Talent.

Na wspólny wyjazd do Bojana zaprasza Urząd Miejski w Kartuzach. Zgłoszenia chętnych do udziału we wspólnym wyjeździe przyjmuje Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Kartuzach. Zgłosić się można telefonicznie pod nr. tel. 58 694 52 11,osobą odpowiedzialną za kontakt z zainteresowanymi jest Waldemar Bertling. Chęć wyjazdu można też zgłosić mailowo na adres kultura@poczta.kartuzy.pl. Wyjazd planowany jest 20 marca o godz. 10.00, a powrót około godz. 16.30.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 marca.

Program imprezy:

Godz. 11.00 - formowanie procesji eucharystycznej przy kościele - poczty sztandarowe

Godz. 11.30 - uroczysta Msza Święta w Kościele Świętej Jadwigi Królowej w Bojanie

Godz. 12.45 - przemarsz z kościoła do Zespołu Szkół w Bojanie

Godz. 13.15 - oficjalne otwarcie Dnia Jedności Kaszubów - przemówienia okolicznościowe

Godz.13.30 - próby akordeonistów, występy uczniów ze szkół gminy Szemud

Godz. 15.30 - Bicie rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach po którym nastąpi wręczenie okolicznościowych certyfikatów.

Godz. 16 - występy KGW z Luzina, Wejherowa, Linii, Łęczyc, Gniewina, Choczewa i Szemuda

Godz. 18 - występ gwiazdy wieczoru Marcina Wyrostka

Imprezie towarzyszyć będzie turniej gry w Baśkę, kiermasz wielkanocny i wystawa akordeonów Pawła Nowaka.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.