Piłka ręczna. Żukowo najlepsze w turnieju o Puchar Burmistrza Kartuz

poniedziałek, 14 marca 2016 r., 13:28
fot. nadesłane/Piotr Ostoja-Lniski

Pięć drużyn wzięło udział w XIX Turnieju o Puchar Burmistrza Kartuz z okazji 93 rocznicy nadania praw miejskich Kartuzom. W rozgrywkach najlepsi okazali się szczypiorniści z Żukowa.

Już po raz dziewiętnasty UKS "Trops" Kartuzy zorganizował turniej piłki ręcznej o Puchar Burmistrza z okazji rocznicy nadania Kartuzom praw miejskich. Rozgrywki odbyły się dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

W tym roku w turnieju zagrali chłopcy z rocznika 2005 reprezentujący następujące kluby i szkoły: SP nr 4 Kwidzyn, SP Żukowo, KS "Tytani" Wejherowo, SP nr 92 Gdańsk i UKS "Trops" Kartuzy. Rozgrywki odbyły się w systemie "każdy z każdym", a mecze składały się z dwóch 12-minutowych połów. W sumie rozegrano 10 spotkań, a każda drużyna zagrała cztery mecze. Puchar Burmistrza Kartuz wywalczyła drużyna z Żukowa, a o kolejności pierwszych trzech miejsc zadecydowała różnica zdobytych bramek. Gospodarze wygrali jedno spotkanie, zajmując czwarte miejsce w turnieju.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Podczas turnieju wyłoniono i nagrodzono najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców. Najlepszym zawodnikiem został Konrad Galiszewski z SP nr 92 Gdańsk, najlepszym bramkarzem - Kacper Sikorski z SP nr 4 Kwidzyn, a najskuteczniejszym zawodnikiem - Igor Benkowski z SP Żukowo zdobywając w turnieju 33 bramki.

Uroczystego zakończenia turnieju oraz wręczenia pucharów, medali i nagród rzeczowych dokonała dyrektor ZSO nr 2 w Kartuzach Anna Okroj.

Wyniki turnieju:
I miejsce - SP Żukowo
II miejsce - SP nr 4 Kwidzyn
III miejsce - SP nr 92 Gdańsk
IV miejsce - UKS Trops Kartuzy
V miejsce - KS "Tytani" Wejherowo

Najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:
SP nr 4 Kwidzyn - Jan Sowa
SP nr 92 Gdańsk - Marcel Wysokiński
KS "Tytani" Wejherowo - Jan Kiedrowski
SP Żukowo - Nikodem Maciejewski
UKS "Trops" Kartuzy - Igor Trybull

Wyniki uzyskane przez gospodarzy:
UKS "Trops" Kartuzy - SP Żukowo (7:12) 13:21
UKS "Trops" Kartuzy - SP nr 4 Kwidzyn (4:7) 17:10
UKS "Trops" Kartuzy - KS "Tytani" Wejherowo (10:6) 19:9
UKS "Trops" Kartuzy - SP nr 92 Gdańsk (6:11) 19:12

UKS "Trops" wystąpił w składzie: Olivier Rakowski, Maksymilian Serkowski, Aleksander Turowski (2), Dominik Król, Fabian Grzymkowski (18), Igor Gojtowski (10), Nataniel Sowiński (3), Konrad Feldt (9), Klaudiusz Bolewski, Kajetan Dymek, Igor Trybull (7), Piotr Przytarski (5), Mikołaj Ellwart (bramkarz). Trenerem zespołu jest Piotr Ostoja-Lniski.

nadesłane: Piotr Ostoja-Lniski
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.