Zapasy. Aleksander Mielewczyk wicemistrzem Pucharu Polski kadetów

środa, 16 marca 2016 r., 12:51
fot. nadesłane/Katarzyna Pryczkowska

W Warszawie rozegrano I Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Były to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Aleksander Mielewczyk z GKS Cartusia Kartuzy osiągnął sukces zdobywając tytuł wicemistrza w kategorii 58 kg.

Warszawa była miejscem pierwszego starcia zawodników kategorii kadet w zapasach w stylu klasycznym w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwszy start to próba sił w nowym układzie na sezon 2016. Zawodnicy starszych roczników pretendują do najwyższych tytułów, natomiast młodsze roczniki próbują wywalczyć jak najwyższą pozycję. Właśnie taki jest skład GKS Cartusia Kartuzy.

Najstarszy Jakub Hildebrandt w kategorii 69 kg zameldował się na piątym miejscu i nie stanął na podium. Chociaż umiejętności i staż na pewno predysponują go do medali w tej kategorii. Nikodem Drewa i Aleksander Mielewczyk spisali się dobrze. Aleksander Mielewczyk doszedł do finału i tylko brak doświadczenia nie pozwolił mu odnieść zwycięstwa. Niemniej jednak postawa, jaką zaprezentował, stawia go wśród pretendentów do pierwszego miejsca w kategorii 58 kg. Był to jego bardzo dobry start, w którym wykazał się silną wolą walki i można sądzić, że przyszłość w tej kategorii będzie należała do niego. Nikodem Drewa jest również bardzo pracowitym zawodnikiem o świetnych umiejętnościach i warunkach. W kolejnych startach ma duże szanse stanąć na podium.

Najmłodsi zawodnicy prawie zawsze zaczynają od zapłacenia frycowego. Trema, brak obycia, wielkość imprezy ich przytłoczyła. Dwa zwycięstwa Michała to bardzo dobry wynik. Aleks na swoje pierwsze zwycięstwa musi poczekać do najbliższych zawodów.

W Pucharze Polski udział wzięło 231 zawodników z 58 klubów, GKS Cartusia Kartuzy zajęła 9-10 miejsce.

Oto wyniki:
2 miejsce, kat. 58 kg - Mielewczyk Aleksander
16 miejsce, kat. 58 kg - Ducher Michał
28-31 miejsce, kat 58 kg - Jahn Aleks
10 miejsce, kat. 63 kg - Drewa Nikodem
5 miejsce, kat. 69 kg - Hildebrandt Jakub

nadesłane: Katarzyna Pryczkowska
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.