Żukowo. Świętowano rocznicę nadania imienia i otrzymania godła

środa, 16 marca 2016 r., 14:45
fot. Longina Templin

40 lat temu Szkole Podstawowej w Żukowie nadano imię Obrońców Wybrzeża, a 20 lat temu otrzymała ona godło. Te dwie rocznice uroczyście obchodzono w środowe przedpołudnie. Z tej okazji burmistrz żukowskiej gminy i dyrektorka szkoły przyznali nagrody, a zaproszeni goście przekazywali życzenia, gratulacje, bukiety kwiatów i upominki.

Święto Szkoły rozpoczęło się mszą św. w miejscowym kościele, po której uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły w asyście Orkiestry Marynarki Wojennej z Gdyni.

- Dzisiejsza uroczystość przenosi nas kilkadziesiąt lat wstecz, ale przypomina, że każdy jubileusz to polaczenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością - powiedziała podczas powitania Renata Stubińska - Nalewajek, dyrektorka szkoły. - Żukowska podstawówka zawsze była zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów, ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce i mam nadzieję, że taka zostanie.

Jubileusz 40-lecia nadania imienia stał się okazją do uhonorowania nagrodami nauczycieli. Z rąk burmistrza Wojciecha Kankowski otrzymali je: Renata Stubińska - Nalewajek, dyrektorka szkoły oraz nauczyciele - Ireneusz Laskowski, Małgorzata Kurkowska i Karolina Grześkowiak.

Swoje nagrody przyznała również dyrektorka żukowskiej podstawówki. Dostały je następujące osoby: Monika Czonstke, Beata Formella, Grażyna Glienke, Dorota Goszka - Stoltmann, Agnieszka Labuda, Sandra Miłejko, Marcin Pudlik, Ewa Socha i Iwona Sreberska.

Część artystyczną wypełniły występy uczniów, szkolnego chóru i zespołu tanecznego Rapsodia. Połączone siły muzyczne chóru i nauczycieli pod przewodnictwem Marcina Pudlika zaowocowały zaśpiewaniem piosenki z dawnych lat. Wystąpiła też kapela składająca się z absolwentów szkoły. Jarosław Bielawski, Andrzej Przybylski, Justyna Belgrau, Piotr Kitowski i Wisia Kuczka wykonali znane przeboje - Ale to już było i Nie liczę godzin i lat.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.