W ubiegłym roku królowało disco polo - sprawdź, kto latem wystąpi w powiecie kartuskim

środa, 16 marca 2016 r., 16:32
fot. archiwum/MSz

W ubiegłym roku na letnich imprezach organizowanych w powiecie kartuskim królowało disco polo, jak będzie tego lata? Część instytucji kulturalnych z naszego regoionu opublikowała pierwsze informacje dotyczące tego, kto wystąpi w tegorocznym sezonie letnim.

Ubiegłoroczny letni sezon imprez plenerowych w powiecie kartuskim upłynął głównie pod znakiem disco polo za sprawą wielu występów zespołu Mig, koncertu Shazzy w Sierakowicach a także i Przebojowej Majówki w Stężycy. Mogliśmy także uczestniczyć w koncertach reprezentantów nieco innych gatunków muzycznych, między innymi Voo Voo i Raz Dwa Trzy na Dniach Powiatu Kartuskiego, czy też występie Dawida Kwiatkowskiego i Sylwii Grzeszczak. Jakich artystów możemy spodziewać się w tegoroczne wakacje?

Gmina Sierakowice
Sierakowicki Gminny Ośrodek Kultury na tegoroczne dożynki gminne zaplanował występ Natalii Szreder, impreza odbędzie się 28 sierpnia na Amfiteatrze Szerokowidze. Wiadomo już także, że na XIII Festiwalu Kultury Łowieckiej "Knieja" 2016 wystąpi zespół Freaki Boys, natomiast z okazji rocznicy pobytu Jana Pawła II w diecezji pelplińskiej przygotowano recital "G. kontra G." czyli piosenki Marka Grechuty kontra piosenki Anny German.

W dalszym ciągu natomiast nieznane są losy Kaszubskiej Nocy Pod Gwiazdami, której termin musiał zostać przesunięty na 6 sierpnia ze względu na odbywającą się w tym czasie w Stężycy dwudniową imprezę transmitowaną przez Polsat.

Gmina Stężyca
Na tegoroczny letni sezon plenerowy stężycki samorząd przygotował sporo imprez, z pewnością jednak największą popularnością cieszyć będą się dwie z nich - znana już z ubiegłego roku Przebojowa Majówka oraz zupełna nowość - dwudniowa impreza organizowana wspólnie z telewizją Polsat. Pierwsza z nich odbędzie się dokładnie 14 maja, a na żywo będzie można zobaczyć grupy takie, jak: Boys, Classic, Andre, After Party, Mig, Power Play, Weekend, Jorrgus, Czadomen i Imperium. Ponadto formuła imprezy ma zostać zmieniona, a pomiędzy występami zaplanowano występy kabaretowe. Natomiast druga "Disco Pod Gwiazdami" ma odbywać się 13 i 14 sierpnia i być transmitowana przez telewizję Polsat na żywo.

Gmina Przodkowo
Samorząd ten w tym roku organizować będzie dożynki powiatowe, które odbędą się 4 września. Podczas imprezy wystąpi między innymi góralski zespół folk rockowy Pieczarki, Jambo Africa oraz Młodzi i Piękni. Ponadto wiadomo już także, że na Pikniku Rodzinnym wystąpią discopolowe grupy Cliver i Skaner.

Gmina Kartuzy
Wiadomo już kto będzie gwiazdą tegorocznej, 41. już edycji Truskawkobrania - na drugi dzień wystąpi grupa Piersi, supportować zespół ten będzie natomiast australijski gitarzysta Rob Tognoni. Wciąż nie wiadomo natomiast kto będzie gwiazdą pierwszego dnia imprezy, najprawdopodobniej będzie to wykonujący gatunek rock polo artysta występujący pod pseudonimem "Sławomir".

10 lipca w ramach Dni Powiatu Kartuskiego w Kartuzach ma odbyć się impreza o charakterze rockowym dla młodzieży. Jak informuje Jerzy Okroj, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji kartuskiego starostwa, szczegółów dotyczących tego, jacy muzycy wystąpią na imprezie nie może zdradzić, zapewnia jednak, że na pewno nie będą to disco polowcy.

Gmina Sulęczyno
1 i 2 lipca na scenie plenerowej przy GOK-u w Sulęczynie odbędzie się 44. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna". Sulęczyno już po raz drugi będzie gospodarzem tej słynnej imprezy. Pierwszego dnia oprócz studentów wystąpi także Łukasz Majewski oraz grupa Bez Jacka wykonująca poezję śpiewaną. Na drugi dzień zaplanowano występ Słodkiego Całusa od Buby i grupy Seta.

Nieznani są jeszcze artyści, którzy wystąpią na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Sulęczynie. W tym roku na pewno odbędzie się także Jazz w Lesie, jak czytamy na facebookowym profilu tej imprezy, odbędzie się ona 22 i 23 lipca, istnieje także szansa, że wystąpi na niej znany polski kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny, Leszek Możdżer.

Żukowo, Chmielno, Somonino
Gminne ośrodki kultury z tych samorządów nie potwierdzają jak dotąd żadnych szczegółów dotyczących tego, kto ma wystąpić na sztandarowych imprezach z ich terenu. Opublikowano już natomiast kalendarze imprez i tak, w Somoninie nie zabraknie Kaszubskiego Przeglądu Zespołów Weselnych "WIESELNÉ GRANIÉ", który 15 lipca odbędzie się już po raz trzeci i cieszy się niesłabnącą popularnością. Oprócz tego w kalendarzu widnieją także takie wydarzenia jak Ostrzyckie Lato czy Festiwal Przyjemności Muzycznych, które od lat przyciągają mieszkańców regionu i turystów.

W chmieleńskim kalendarzu imprez widnieją między innymi takie imprezy jak I Festiwal Truskawek Kaszubskich, który będzie odbywać się 1 i 2 lipca, Chillout Fest zaplanowany na 23 lipca czy też dożynki gminne i powiatowe. Szczegóły wszystkich imprez znane będą najprawdopodobniej do końca kwietnia. Na razie wiadomo jedynie, że na pierwszym Salonie twórców ludowych i rękodzielników "Hand Made in Kaszebe" wystąpi Jan Konop Big Band, który wykonywać będzie utwory Franka Sinatry.

Również i w Żukowie na szczegóły dotyczące letnich imprez plenerowych przyjdzie nam poczekać do końca kwietnia, jednak wiadomo już ,że odbędą się wydarzenia takie, jak Żukowskie Lato Muzyczne, Muza nad Jeziorkiem czy Konkurs Kaszubskich Zespołów.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.