Pływanie. Jakub Skierka złotym i srebrnym medalistą na MP

czwartek, 17 marca 2016 r., 17:18
fot. nadesłane/Arkadiusz Zalewski

Kartuski pływak Jakub Skierka na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie zdobył trzy medale - jeden złoty i dwa srebrne. Zawodnik jest obecnie w trakcie przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Jakub Skierka z Tropsa wrócił z Mistrzostw Polski Juniorów 17,18-letnich z trzema medalami. Zawodnik obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy Juniorów na Węgrzech, to tam ma mieć największą formę.

Start kontrolny w Lublinie pokazał, że kartuzianin będzie się liczył na ME. Skierka nie dał szans swoim rywalom na koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym, zdecydowanie wygrywając start. Na 100 m i 50 m stylem grzbietowym był drugi.

Dodajmy, że zawodnik został wyróżniony za dotychczasowe osiągnięcia. Podczas ceremonii otwarcia i hymnu narodowego w poczcie sztandarowym wciągał na maszt flagę narodową.

Zadanie publiczne jest realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

nadesłane: Arkadiusz Zalewski/Trops Kartuzy
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.