Żukowo. Znamy laureatów nagrody Sucovia

piątek, 18 marca 2016 r., 22:18
fot. Longina Templin

W tegorocznej siódmej już edycji Gminnej Nagrody Sucovia członkowie kapituły nagrodzili osoby, które mają na swoim koncie osiągnięcia w dziedzinie kultury, sportu, gospodarki, edukacji oraz znane są z działalności społecznej. Laureaci otrzymali statuetki, gratulacje i kwiaty. Nagrodę honorową za mecenat otrzymał Serge Bosca.

Do tegorocznej nagrody nominowanych było 12 osób. Statuetki otrzymało pięć osób.

Nagrodę w kategorii kultura otrzymał Witold Treder, dyplomowany nauczyciel muzyki, dyrygent chóru "Harmonia" oraz instruktor muzyczny, kompozytor o wielkim dorobku, autor tekstów sakralnych i świeckich.

Nominowanymi byli Elżbieta i Eugeniusz Pryczkowscy, znani z promowania gminy Żukowo poprzez rozpowszechniania śpiewu i tańca kaszubskiego na terenie całej Polski.

Nagrodę w kategorii sport otrzymał Jan Górski, doświadczony nauczyciel
wychowania fizycznego i trener piłki nożnej w klubach Amigo Przyjaźń i UKS Trampek Przyjaźń. Pod jego pieczą w ubiegłym roku uczniowie zdobyli m.in. I miejsce w Gminnej Gimnazjadzie Piłki Koszykowej Chłopców.

Nominowani - judoczka, członkini kadry narodowej, w 2015 roku zdobyła złoty medal na młodzieżowych Mistrzostwach Polski i srebro w Pucharze Europy Seniorów oraz Pomorska Szkoła Walki Fighter, która prowadzi zajęcia dla 140 dzieci w sekcjach Karate Kyokushin.

Nagrodę w kategorii inicjatywa społeczna otrzymał Zygfryd Pituła, prezes Gminnego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Żukowie, przez niemal 60 lat służby bezinteresownie niesie pomoc drugiemu człowiekowi, ma szczególny wkład w budowę i funkcjonowanie nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej w gminie Żukowo, przez lata służby zabiegał o podniesienie standardów wyposażenia jednostek OSP oraz poziomu wyszkolenia strażaków w naszej gminie.

Nominowani - Robert Regliński, wieloletni prezes Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny im. Aleksandra Tomaczkowskiego w Żukowie i Gabriela Kapica, pedagożka szkolna.

Nagrodę w kategorii gospodarka otrzymała firma TERMA działająca od 25 lat i zatrudniająca ponad 300 pracowników, eksportuje do prawie 40 krajów na 4 kontynentach, jest producentem m. in. grzejników łazienkowych i dekoracyjnych.

Nominacje - Stanisław Szur, uznany hodowca, lokalny przedsiębiorca.

Nagrodę w kategorii edukacja otrzymała Janina Kozyra, w zawodzie pracuje od 31 lat, jest dyplomowanym nauczycielem biologii i chemii w Publiczny Gimnazjum nr 2 w Żukowie. W swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej osiąga bardzo dobre wyniki, o czym świadczą liczne sukcesy uczniów przygotowanych przez nią w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych: 6 laureatów i kilkunastu finalistów Wojewódzkich Konkursów Biologicznych i Chemicznych.

Nominacja - Wioletta Krause, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu.

Nagroda burmistrza trafiła do rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, a nagrodę specjalną przyznano posłowi Stanisławowi Lamczykowi. Były to podziękowania dla posła i marszałka za znaczący wkład w realizację projektu Pomorskiej Kolei Metropolitarnej,

Piątkową imprezę, która odbyła się w żukowskiej restauracji Jagoda, uświetnił koncert zespołu Jana Konopa.

Kapitułę tegorocznej edycji Sucovi tworzyli: Aleksandra Rogalewska, Justyna Beyer - Rosener, Andrzej Karczewski, Tyberiusz Treder, Albin Bychowski, Jan Żółtowski.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.