700 pielgrzymów na trasie I Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Dziemian do Wiela

sobota, 19 marca 2016 r., 15:55
fot. AL

W nocy z 18 na 19 marca w trzech państwach i 83 miastach odbyły się Ekstremalne Drogi Krzyżowej. Po raz pierwszy tej nowej formy duchowości mieli okazję doświadczyć mieszkańcy Pomorza, którzy skorzystali z zaproszenia sióstr Franciszkanek z Orlika i udali się w milczącą wyprawę z Dziemian do Wiela przerywaną rozważeniami kolejnych stacji drogi krzyżowej. W sumie wzięło niej udział około 700 osób.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe wydarzenie dla osób wierzących, które kochają wyzwania i lubią pokonywać własne słabości. To indywidualna wędrówka połączona z duchowymi rozważaniami. W tym roku odbyła się w trzech państwach i 83 miastach. W noc z 18 na 19 marca jej uczestnicy pokonali jedną ze 152 zaplanowanych tras. Jedna z nich wiodła z Dziemian do Wiela.

W I Ekstremalnej Drodze Krzyżowej Diecezji Pelplińskiej pątnicy mieli do wyboru dwie trasy: św. Antoniego liczącą 28 km oraz św. Franciszka o długości 41 km. W sumie w drodze krzyżowej wzięło udział około 700 osób, które wyruszyło z własnoręcznie wykonanym krzyżem w nocną milczącą wyprawę przerywaną rozważaniami kolejnych stacji drogi krzyżowej. Niewątpliwie był to kilkugodzinny czas na wyciszenie, medytację, osobisty kontakt z Panem Bogiem.

Warto dodać, że najstarszy pielgrzym miał 74 lata, a najmłodszy 12 lat.

Za rok kolejna szansa na skorzystanie z tej formy duchowości. Zaznaczmy, że do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rejon Dziemiany zgłosiły siostry Franciszkanki z Orlika pod przewodnictwem Siostry Przełożonej Prowincjalnej Mirony Turzyńskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.