Zakończyły się strażackie zebrania sprawozdawczo - wyborcze

poniedziałek, 21 marca 2016 r., 12:10
Zarząd OSP Niestępowo Zarząd OSP Niestępowo fot. Longina Templin

W miniony weekend druhowie z Niestępowa, Żukowa i Dzierżążna podczas sobotnio - niedzielnych spotkań podsumowali swoją działalność za 2015 roku. Wybrano nowe zarządy i komisje rewizyjne. Przedstawiciele władz samorządowych podziękowali strażakom za ich poświęcenie i bezcenną społeczną pracę.

OSP Niestępowo

Pierwsze z trzech ostatnich walnych zgromadzeń sprawozdawczo - wyborczych OSP rozpoczęli strażacy z Niestępowa. Jednostka liczy 27 członków czynnych, którymi przewodzi od 14 lat druh Jan Pyszka. On też ponownie został prezesem na kolejną kadencję. W ubiegłym roku utworzono dwie drużyny MDP dziewcząt i chłopców. Niestępowska jednostka w ubiegłym roku była wzywana do akcji 40 razy, w tym dziesięciokrotnie do pożarów, a 29 razy były to wyjazdy do miejscowych zagrożeń. Jedno wezwanie było fałszywe.

Skład zarządu:
prezes - Jan Pyszka
wiceprezes i naczelnik - Adam Pyszka
zastępca naczelnika - Andrzej Pieczykolan
sekretarz - Karol Drewa
skarbnik - Zenon Drewa
gospodarz - Tomasz Kraska
członek zarządu - Dawid Pieczykolan

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Artur Loroff
sekretarz - Krzysztof Bronk
członek - Adam Bogacz

OSP Żukowo
Przodująca jednostka w gminie ma już za sobą 88 rok działalności. Liczy obecnie 90 członków czynnych, czterech wspierających i czterech honorowych oraz liczną MDP, bo liczącą 42 druhów. Strażacy wyjeżdżali do akcji 223 razy, to o 26 zdarzeń więcej niż w roku poprzednim. Na wspomniane alarmy składało się 46 pożarów i 172 miejscowych zagrożeń. Zanotowano również 5 alarmów fałszywych. Żukowscy druhowie mogą liczyć na to, że w najbliższym czasie nastąpi otwarcie długo oczekiwanej nowej strażnicy. Prezesem na kolejną kadencję ponownie wybrano Dawida Drewę. Wybory zarządu były tajne.

Skład zarządu:
prezes - Dawid Drewa
wiceprezes - Piotr Gołąbek
naczelnik - Ryszard Mehring
zastępca naczelnika - Zbigniew Wenta
zastępca naczelnika - Bartłomiej Rzepka
sekretarz - Mirosław Gołąbek
skarbnik - Magdalena Gołąbek
kronikarz - Michał Litzbarski
gospodarz - Jerzy Hinz
członek - Witold Dargacz
członek - Brunon Hinz

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Wojciech Szreder
sekretarz - Ryszard Hildebrand
członek - Kazimierz Lis

OSP Dzierżążno
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżążnie powstała w 1966 roku, a obecnie obchodzi 50-lecie działalności. W niedzielę odbyło się w niej zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które było ostatnim takim w powiecie kartuskim. Druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi ubiegłej kadencji i wyłonili nowe władze. Wybory były jawne, jednak chętnych do sprawowania funkcji było więcej niż dziewięć stanowisk w zarządzie, dlatego też po kolei głosowano na każdego z kandydatów, co pozwoliło wyłonić zarząd na najbliższe pięć lat. Nadano także wieloletniemu przewodniczącemu komisji rewizyjnej, Konradowi Miłoszowi tytuł honorowego przewodniczącego. W ubiegłym roku druhowie z OSP Dzierżążno odnotowali 90 wyjazdów, w których łącznie uczestniczyło prawie 600 strażaków.

Skład zarządu OSP Dzierżążno:
prezes - Kazimierz Kalkowski
wiceprezes - Jan Bojanowski
naczelnik - Bartłomiej Kalkowski
zastępca naczelnika - Dawid Konkol
zastępca naczelnika - Łukasz Żołnowski
skarbnik - Czesław Sela
sekretarz - Andrzej Sela
gospodarz - Mateusz Markowski
członek zarządu - Krystian Klinkosz

Skład komisji rewizyjnej OSP Dzierżążno:
przewodniczący - Leszek Radomski
sekretarz - Piotr Kalkowski
członek - Marcin Hinc

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.