Wielkanocne drzewo w centrum Przodkowa

poniedziałek, 21 marca 2016 r., 21:53
fot. nadesłane

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że nasze wsie i miasta pięknieją przed świętami Bożego Narodzenia i nikogo nie dziwi widok kolorowych lamp, strojnych choinek i wijących się na wietrze świecących girland. Przed nami kolejne święta, tym razem Wielkanocne. Dla katolików święta ważne, zwiastujące odrodzenie, których jednym z ważniejszych symboli jest jajko - znak nowego życia.

To właśnie jajkami gospodynie KGW Hopowianki, udekorowały stojącą na "rondzie" w samym centrum Przodkowa brzozę. Na pomysł udekorowania wielkanocnego drzewa wpadł wójt gminy. Podzielił się nim z członkiniami KGW podczas spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Paniom pomysł się spodobał i przystąpiły do działania. W kilka dni powstały piękne, ręcznie wykonane, kolorowe pisanki i nie tylko. W czwartek wszystko zawisło na drzewie a tuż pod nim z dumą zasiadł słomiany zając.

Takie kolorowe wielkanocne drzewo będzie dekorowane w Przodkowie co roku. Panie z KGW Hopowianki, już mają pomysły na przyszłoroczne dekoracje. A że talentów i wyobraźni im nie brakuje z pewnością wszystkich zaskoczą.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.