Kartuzy. Międzyszkolny turniej siatkówki w wodzie

wtorek, 22 marca 2016 r., 11:12
fot. nadesłane: Arkadiusz Zalewski/Trops Kartuzy

W minioną sobotę w pływalni "Nëczk" uczniowie 11 szkół podstawowych Gminy Kartuzy rywalizowali w turnieju siatkówki w wodzie. W zawodach, które odbyły się pod patronatem Burmistrza Kartuz, najsilniejszym teamem okazała się kartuska "Jedynka".

Organizatorem zawodów była kartuska pływalnia "Nëczk" przy wsparciu technicznym Szkółki Pływania Delfin. Była to już druga edycja zawodów, które miały na celu, oprócz rywalizacji sportowej, stworzenie dobrej zabawy i okazji do spotkania uczniów szkół Gminy Kartuzy.

W turnieju wzięli udział uczniowie SP nr 1 w Kartuzach, SP nr 2 w Kartuzach, SP nr 5 w Kartuzach, SP w Grzybnie, SP w Łapalicach, SP w Prokowie, SP w Kiełpinie, SP w Dzierżążnie, SP w Koloni, SP w Staniszewie i SP w Brodnicy Górnej. Sześcioosobowe drużyny walczyły między sobą w czterech grupach o przejście do dalszej fazy rozgrywek. Po meczach eliminacyjnych wyłoniły się 4 najlepsze drużyny - SP Łapalice, SP Kiełpino, SP nr 1 Kartuzy i SP nr 2 Kartuzy. Po meczach ćwierćfinałowych o brązowy medal walczyły szkoły z Łapalic i kartuska "Dwójka", natomiast w finale o złoto zmierzyły się drużyny z Kiełpina i kartuska "Jedynka".

Ostateczne wyniki zawodów:
I miejsce - SP nr 1 Kartuzy
II miejsce - SP Kiełpino
III miejsce - SP 2 Kartuzy
IV miejsce - SP Łapalice

nadesłane: Arkadiusz Zalewski/Trops Kartuzy
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.