Stężyca. Święto Szkoły Podstawowej

czwartek, 24 marca 2016 r., 20:21
fot. nadesłane/ZKiW w Stężycy

Szkoła Podstawowa w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy obchodziła swoje święto. Z tej okazji uczniowie wzięli udział między innymi w konkursie wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim - patronie szkoły.

Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani celebrowali święto szkoły. Podczas uroczystości wspominano patrona szkoły Eugeniusza Kwiatkowskiego - wybitnego działacza gospodarczego, zasłużonego dla budowy portu w Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego, wicepremiera rządu w latach 1935-1939. Klasy I-VI wzięły udział w konkursie wiedzy o patronie, koncercie piosenki marynistycznej, przeglądzie scenek o tematyce morskiej oraz konkurencjach sprawnościowych związanych z morzem.

Uroczystość obecnością zaszczycili zacni goście - osoby, które współtworzyły, kształtowały, rozwijały szkołę - emerytowani nauczyciele Irena i Alfons Karczowie, Danuta Selewska, Bogumiła Cybula, Wanda Lew-Kiedrowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Bożeną Kaczmarek na czele.

nadesłane: ZKiW w Stężycy
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.