Karate. Gokken z workiem medali

piątek, 25 marca 2016 r., 22:08
Dominika Groth i Sara Elwart Dominika Groth i Sara Elwart fot. nadesłane/KS Gokken

W miniony weekend KS Gokken wyruszył na podbój Wrocławia. 19 marca na sali Uniwersytetu Przyrodniczo-Rolniczego odbył się kolejny, dziesiąty już turniej Funakoshi Cup. Reprezentanci chwaszczyńskiego klubu nie zawiedli - z zawodów wrócili z workiem medali.

Ponad 430 zawodników z 37 klubów wzięło udział w zmaganiach sportowych. Karatecy z KS Gokken jak zwykle nie zawiedli. Z Wrocławia przywieźli grad medali - 6 złotych, 7 srebrnych oraz 8 brązowych. Najlepsza zawodniczką chwaszczyńskiego klubu okazała się Izabela Piotrkowska, która aż trzykrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Dzień później zawodnicy klubu Gokken uczestniczyli w zgrupowaniu. Treningi kumite prowadził z nimi zaprzyjaźniony trener ze Słowacji, wielokrotny mistrz Słowacji, Europy oraz Świata - Klaudio Farmadin. Mirosław Adamowski z Gdańskiego Klubu Karate DO i Andrzej Zarzycki z klubu AZS UP Wrocław prowadzili treningi kata. Tego samego dnia odbyły się również egzaminy na stopnie mistrzowskie - trener Agata Uwijała zdała 1 Dan.

nadesłane: Klub Sportowy Gokken
oprac. BZ


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.