Sulęczyno. Samorząd przyznał środki dla organizacji pozarządowych

wtorek, 29 marca 2016 r., 09:41
fot. archiwum

Ponad 90 tys. zł sulęczyński samorząd przeznaczył na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Wsparcie przeznaczono m.in. na stworzenie wioski kamieni i Stolemowych fantazji, cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych, Jazz w Lesie i koncerty na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowych w Sulęczynie.

W tegorocznej edycji organizacje pozarządowe złożyły łącznie 22 wnioski na realizację przedsięwzięć w trzech obszarach: nauki, edukacji oświaty i wychowania, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Dotacje przyznano na 15 przedsięwzięć.

Na zadania z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania przeznaczono łącznie 9 355 zł. Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice pozyskało 3 tys. zł na projekt "Nasze Marzenia", a KGW Mściszewiczanki 4.530 zł na projekt "Jestem na tak". KGW w Węsiorach zdobyło 1.825 zł na projekt "Bezpieczny człowiek wspólną inicjatywą".


W ramach wsparcia zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji przekazano łącznie 60 tys. zł. Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice pozyskało 6 tys. zł na projekt "Wioska kamieni i Stolemowych fantazji", a Gocki Ośrodek Twórczych Inicjatyw Społecznych 3.800 zł na projekt "Goci na Pomorzu". Fundacja "Aby chciało się chcieć" dzięki dotacji w kwocie 9.500 zł zrealizuje cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych opowiadających o współczesnych mieszkańcach Kaszub. Stowarzyszenie Muzyków Jazzowych otrzymało 18.250 zł na XXI Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz w lesie". Taką samą kwotę zdobyła Fundacja "Aby chciało się chcieć" na koncert inauguracyjny i kameralny XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. KGW w Węsiorach pozyskało 2.100 zł na organizację festynu sobótkowego w swojej miejscowości, a Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie 2.100 zł na propagowanie kultury kaszubskiej poprzez organizację Sobótek w Sulęczynie.

Na przedsięwzięcia z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu przyznano 20 tys. zł. Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice zdobyło 2.500 zł na organizację szóstej edycji Biegów Papieskich, a stowarzyszenie Aktywne Kistowo 2.850 zł na projekt "Rusz po zdrowie razem z nami". Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe Szansa Start otrzymało 1.300 zł na Kaszubski Piknik Sportowy, a Pomorski Związek Organizacji Sportu Osób Niepełnosprawnych 3.550 zł na letnie warsztaty sportowe dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia z gminy Sulęczyno. Fundacja "Aby chciało się chcieć" pozyskała 9.800 zł na ogólnopolskie amatorskie zawody kajakowe Hydroaktywni 2016.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.