Policja pyta mieszkańców, czy czują się bezpiecznie. Nie jest dobrze

wtorek, 29 marca 2016 r., 14:23
fot. archiwum/AL

Na internetowej stronie powiatu mieszkańcy mogą zabrać głos i ocenić pracę funkcjonariuszy policji. Dotychczasowe opinie internautów nie napawają optymizmem. Większość głosujących pracę mundurowych ocenia źle, uważa, że w walce z przestępczością są bardzo nieskuteczni, a spacerując po okolicy po zmroku mieszkańcy czują się niebezpiecznie.

Policja postanowiła sprawdzić, jak mieszkańcy oceniają ich pracę. Na prośbę Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach, na stronie internetowej samorządu powiatu kartuskiego zamieszczono więc ankietę. Składa się z ona z czterech pytań: Czy policja w walce z przestępczością jest skuteczna? Jak mieszkańcy oceniają pracę policjantów pełniących służbę w ich okolicy? Jak często mieszkańcy widują piesze lub zmotoryzowane patrole w swojej okolicy? Czy czujemy się bezpiecznie spacerując po zmroku?

Dotychczas swoją opinię zdecydowało się wyrazić niespełna 80 osób. Ocena działań funkcjonariuszy wyrażona przez tychże mieszkańców nie napawa jednak optymizmem. Aż ponad 74 proc. z głosujących uważa, że w walce z przestępczością nasi mundurowi są bardzo nieskuteczni, niemal 78 proc. źle ocenia pracę policjantów pełniących służbę w okolicy, blisko 79 proc. nie widuje patroli w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a nieco ponad 78 proc. czuje się niebezpiecznie spacerując po okolicy po zmroku.

Ci, którzy jeszcze nie zabrali głosu w sondzie, a chcieliby podzielić się swoją opinią, mogą to jeszcze uczynić. Wystarczy wejść na stronę kartuskipowiat.com.pl i odpowiedzieć na pytania, które znajdują się po prawej stronie ekranu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.