Rusza kolejny Harpagan. Zgłoś się i podejmij wyzwanie

środa, 30 marca 2016 r., 14:35
fot. nadesłane/ze zbiorów oragnizatorów

Rowerem lub pieszo, z kompasem i mapą po przygodę - rusza kolejna edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan-51. Odbędzie się on tym razem w Bytowie w dniach 15-17 kwietnia. Sprawdź się i zgłoś swój udział. Harpagan to wyjątkowe wyzwanie, możliwość sprawdzenia własnych możliwości i pokonania ograniczeń, a przede wszystkim świetna zabawa.

Harpagan to impreza turystyczna z kilkudziesięcioletnią tradycją. Pozwala na sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej. Celem rajdu jest m.in. popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku,upowszechnienie tężyzny fizycznej, turystyki oraz obronności kraju, wymiana doświadczeń przez sympatyków imprez na orientację, a także praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom piękna Ziemi Pomorskiej.

Gospodarzem tej edycji rajdu jest Bytów.

Rajd można pokonać pieszo lub rowerem, w zależności od poziomu zaawansowania uczestników do wyboru są trasy piesze o długości 10, 25 lub 50, a nawet 100 kilometrów lub rowerowe na odcinkach liczących 50,100 i 200 kilometrów. Chętni mogą wybrać opcję mieszaną na trasie na 150 km (50 km pieszo, 100 km rowerem).

Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy w określonym czasie, zaliczając przy okazji wszystkie punkty kontrolne. Z programem rajdu można zapoznać się tutaj.

Zgłoszenia do rajdu można dokonać tutaj. W zależności od długości trasy opłata startowa wynosi od 15 do 120 zł. Można ją uiścić do 4 kwietnia. Po tym terminie opłata wzrasta i będzie można jej dokonać przed rozpoczęciem rajdu w biurze organizatora.

Organizatorem Ekstremalnego Rajdu na Orientację HARPAGAN-51 jest Pomorski Klub Orientacji HARPAGAN z siedzibą w Gdańsku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.