Kartuzy. Gminny Konkurs Pięknego Czytania

czwartek, 31 marca 2016 r., 11:34
fot. nadesłane/SP nr 2 w Kartuzach

Jeśli ktoś pokocha książki od najmłodszych lat, pozostanie im wierny do końca życia. Chcąc zachęcić dzieci do czytania, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach od siedmiu lat organizuje Gminny Konkurs Czytania "Czytam, więc jestem" dla uczniów klas II i III.

W tym roku do przedsięwzięcia dołączyło 9 szkół podstawowych z kartuskiej gminy. 18 miłośników książek zaprezentowało przed komisją swoje umiejętności pięknego czytania. Spośród nich jury w składzie: Marzena Krefta - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach, logopeda Elżbieta Went - dyrektor Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach oraz Dorota Wilczewska - nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz w ZSP w Przodkowie, wyłoniło Mistrza Czytania. Wszystkie dzieci wykazały się wysokim poziomem kultury czytelniczej i przed komisją stało bardzo trudne zadanie wyboru najlepszego uczestnika. Na zwycięzcę czekała specjalna nagroda - książka Beaty Ostrowickiej z dedykacją dla Mistrza Czytania od autorki.

Mistrzem Czytania 2016 roku został Konrad Zarach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach. II miejsce zajął Fabian Marszałkowski ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie, III miejsce przypadło ex aequo Marii Bober ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach i Wiktorowi Karwackiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach, natomiast wyróżnienie otrzymał Igor Zalewski ze SP nr 5 w Kartuzach. W tym roku przyznano również nagrodę - specjalne wyróżnienie, które otrzymała Nina Gregorowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał z rąk dyrektora szkoły Piotra Kloczkowskiego dyplom i pamiątkową książkę. Konkurs został zorganizowany przez Justynę Adamczyk i Ewę Reglińską.

nadesłane: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.