Umowy na schetynówki już podpisane - sprawdź, co przebudują

czwartek, 31 marca 2016 r., 14:39
fot. internet/UG Przodkowo

Władze gminy Przodkowo i powiatu kartuskiego podpisały już z wojewodą umowy na realizację schetynówek. Przebudowana zostanie droga Kczewo-Bursztynik-Kawle Górne, a także i trasy Przodkowo-Kczewo-Miszewo oraz Miszewo-Banino wraz z budową ronda. Oba samorządy ogłosiły już także przetargi na wyłonienie wykonawcy.

Spośród ośmiu gmin w naszym powiecie jedynie przodkowski samorząd otrzymał dofinansowanie na realizację tzw. schetynówki, która ma zostać zrealizowana w przyszłym roku. Oprócz tego dofinansowanie otrzyma powiat kartuski, który wspólnie z Żukowem i Przodkowem będzie przebudowywać drogę Przodkowo-Kczewo-Miszewo oraz Miszewo-Banino.

We wtorek wójt gminy Przodkowo oraz wojewoda pomorski, Dariusz Drelich podpisali umowę na realizację schetynówki, taki sam dokument podpisały władze powiatu kartuskiego.

- Cieszę się, że program, który przynosi tak wiele korzyści, będzie kontynuowany - mówi wojewoda, Dariusz Drelich.

W ramach schetynówki realizowanej przez gminę Przodkowo, czyli drogi Kczewo-Bursztynik-Kawle Górne oraz jej skrzyżowania z drogą powiatową, przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni o łącznej długości 613m, w tym 185,9m z kostki betonowej oraz 427,1m z betonu asfaltowego. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został już ogłoszony, sama zaś inwestycja ma powstać do sierpnia bieżącego roku. Łączna wartość wynosi zadania wynosi 1.825.857 zł z czego dofinansowanie wynosi 912.928 zł.

Jeśli chodzi o realizowaną przez powiat kartuski schetynówkę to obejmie ona przebudowę dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej od Kczewa do skrzyżowania z drogą krajową nr 20. W ramach tego samego zadania poszerzona zostanie także droga Miszewo-Banino, na odcinku od planowanego zjazdu Obwodnicy Metropolitalnej do skrzyżowania z ulicą Pszenną i Źródlaną, gdzie zbudowane zostanie rondo. Łączna wartość zadania to 4.777.422 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 2.388.711 zł. Nową drogą powinniśmy móc pojechać już w listopadzie tego roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.