Kartuzy. Nagrody Kartesko Skra przyznane

sobota, 2 kwietnia 2016 r., 19:03
fot. MD-Z

Po raz kolejny Burmistrz Kartuz wręczył nagrody za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz gminy. W tym roku przyznano siedem statuetek Kartesko Skra, dziesięć wyróżnień i pięć nagród specjalnych. Laureatów, spośród nadesłanych przez mieszkańców, radnych, stowarzyszenia i organizacje zawodowe zgłoszeń, wybrała specjalnie powołana kapituła.

W kategorii sport nagrodę otrzymała Diana Malotka-Trzebiatowska, zawodniczka KS Dziesiątka LOK Kartuzy. Kartuską Skrę przyznano jej za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2015 roku, a szczególnie za wywalczenie jako juniorka srebrnego medalu Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Strzelectwie Sportowym Seniorów.

w kategorii Pomagają innym nagrodę przyznano ks. dr. Arkadiuszowi Okrojowi, proboszczowi parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie za podęcie inicjatywy rozbudowy kościoła parafialnego, wsparcie inicjatyw kulturalnych realizowanych na terenie sołectwa oraz troskę o stworzenie w Kiełpinie solidnej wspólnoty otwartej na potrzeby drugiego człowieka.

W kategorii kultura przyznano trzy nagrody. Statuetką uhonorowano Wiolettę Stoltmann, kierownika Kaszubskiego Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Słunoszka, za kształtowanie wrażliwości muzycznej dzieci i młodzieży oraz dbałość o zachowanie bogactwa kaszubskiej kultury poprzez dbałość o zachowanie bogactwa kaszubskiej kultury, poprzez działalność Słunoszek.

Drugą statuetką wyróżniono Małgorzatę Kuchtyk, dyrygentkę kartuskich chórów Cartusia i Kakofonia za tworzenie mieszkańcom gminy Kartuzy warunków do rozwijania swoich zdolności, talentów i zainteresowań muzycznych oraz realizację różnorodnych projektów artystycznych na najwyższym poziomie zawsze trafiających w gusta słuchaczy. Nagrodę w imieniu artystki odebrała jej mama, Janina Kwiecień.

Kartuską Skrę w kategorii kultura otrzymał również Piotr Smoliński za podjęcie i ciągłe rozwijanie inicjatyw służących aktywizacji kulturalnej mieszkańców gminy Kartuzy, w szczególności za realizację projektów "Spotkania z Poezją XX wieku", wydanie tomu wierszy Grażyny Pytki pt. "Wrócę!", założenie i prowadzenie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki oraz wydawanie kwartalnika literackiego "Światło i cień".

W kategorii promocja nagroda powędrowała do Mirosławy i Jana Kazanów - za wielokierunkowe działania mające na celu promocję bogactwa kaszubskiej kultury oraz piękna gminy Kartuzy, poprzez tworzenie wspaniałych wyrobów rękodzieła ludowego oraz wspieranie wydarzeń kulturalnych inicjowanych na terenie gminy.

W kategorii przedsiębiorczość nagrodę otrzymał Czesław Jarzębiński, właściciel firmy Czechtrans, za konsekwentne dążenie do rozwoju firmy oferującej swoje usługi mieszkańcom, dającej nowe miejsca pracy i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, a także otwartej na potrzeby drugiego człowieka.

Galę uświetnił występ Damroki Kwidzińskiej z zespołem, która promowała swój najnowszy album.

Wyróżnienia otrzymali:
Damroka Kwidzińska
Amatorska Grupa Artystyczna RUBIKON
Krystyna Kliszewska
Zdzisław Kwidziński
Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom
Piotr Olszewski
Wibo sp. z o.o.
Artur Socha
Krzysztof Król
Tadeusz Moryń

Nagrody specjalne przyznano:
Mieczysławowi Strukowi
Ryszardowi Świlskiemu
Stanisławowi Lamczykowi
Bogdanowi Górskiemu
Regionalnemu Zespołowi Pieśni i Tańca Kaszuby w Kartuzach

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.