Sulęczyno. Zofia Polak skończyła 102 lata!

poniedziałek, 4 kwietnia 2016 r., 11:48
fot. AL

Już po raz trzeci władze Sulęczyna pospieszyły z najserdeczniejszymi życzeniami do najstarszej mieszkanki gminy. Zofia Polak pierwszego kwietnia obchodziła 102 urodziny! W zamian tradycyjnego "sto lat" rozbrzmiewało "dwieście lat".

Zofia Polak jest najstarszą mieszkanką gminy Sulęczyno i pierwszą, której dane jest świętowanie tak zacnego jubileuszu. W dniu swoich urodzin była otoczona najbliższym, ale o jubilatce nie zapomnieli też przedstawiciele gminy Sulęczyno, którzy w poniedziałek przybyli do najstarszej mieszkanki z najserdeczniejszymi urodzinami.

- Mamy zaszczyt już po raz trzeci złożyć pani najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Życzymy przede wszystkim zdrowia, pomyślności, pogody ducha na kolejne lata życia i dalszej tak wspaniałej opieki, której można Pani pozazdrościć. Życzylibyśmy wszystkim takiej opieki, jak ma Pani. Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia - życzyła kierownik USC Bogumiła Paszylk.

Życzenia składali też wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Kulaszewicz oraz przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki, prywatnie wnuk dostojnej jubilatki.

- Babcia jest osobą bardzo pogodną. Ma 102 lata, to wiek bardzo sędziwy i godny podziwu. Samopoczucie babci często zależy od pogody, ale taka uroda tego wieku, osoby dużo młodsze często czują się gorzej. Tak naprawdę na ten szacowny wiek miewa się dobrze. Czyta dotąd bez okularów, właściwie nie pamiętam, żebym kiedyś widział babcię w okularach - mówi Kazimierz Gliniecki.

Zofia Polak urodziła się w Żakówku 1 kwietnia 1914 roku. Obecnie zamieszkuje w centrum Sulęczyna. Przez wiele lat wraz z mężem i dziećmi prowadziła duże tradycyjne gospodarstwo rolne we wsi Sulęczyno, samodzielnie prowadziła gospodarstwo domowe. Zacna jubilatka wychowała pięcioro dzieci, doczekała się 19 wnuków i 30 prawnuków, z tego w minionym roku przybyło jej aż trzech. Mąż Antoni nie żyje od 1994 roku.

Z naszej strony również składamy jubilatce najserdeczniejsze życzenia na kolejne lata życia przeżyte w pogodzie ducha i gronie rodziny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.