Sierakowice. Uczniowie ZSP we Włoszech w ramach projektu Erasmus+

wtorek, 5 kwietnia 2016 r., 16:08
fot. nadesłane/ZSP Sierakowice

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w ramach projektu "Erasmus+ Inwentaryzacja i ochrona europejskiej bioróżnorodności" udali się w tygodniową wycieczkę, podczas której zwiedzili Rzym i Watykan. Wyjazd pozwolił im zapoznać się z rówieśnikami z innych krajów, nauczyć języka, a także i dowiedzieć wielu rzeczy na temat bioróżnorodności.

W połowie marca uczniowie klas: II TE, III TE i III TŻiUG Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wraz z nauczycielami: Aleksandrą Klaman-Chmielewską i Małgorzatą Chobot, udali się do Rzymu w ramach projektu "Erasmus+ Inwentaryzacja i ochrona europejskiej bioróżnorodności". Uczniowie zostali przyjęci przez placówkę Liceo Classico Statale "Bertrand Russell", gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Francji, Włoch i Litwy.

- Pierwszego dnia mieliśmy okazję pójść na lekcje do włoskiej szkoły. Dzięki temu mogliśmy przekonać się jak bardzo się różnimy. Uczniowie przedstawili nas swojej klasie i braliśmy razem z nimi udział w lekcjach. Włoskie zajęcia bardzo różnią się od naszych, między innymi tym, że jest na nich bardzo głośno - relacjonuje uczennica, Sylwia Myszk.

Uczniowie odwiedzili także ogród Orto Botanico, w którym oglądali różne gatunki roślin i badali pod mikroskopem owady. Podczas wycieczki włoscy uczniowie zaprezentowali swoim kolegom z Polski projekt naukowy "Progetto Galileo", który polegał na przedstawieniu różnych praw naukowych za pomocą zbudowanych przez siebie modelów.

- Udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego "Tor Vergata" oraz do Muzeum Villa Gentile na obrzeżach Rzymu. W piątek zwiedzaliśmy Muzeum Zoologiczne. Zdobyliśmy tam bardzo wiele nowych, ciekawych informacji na temat bioróżnorodności. Wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których oglądaliśmy różne gatunki owadów, ich cykl rozwojowy, mogliśmy nawet wziąć na ręce patyczaka - opowiada Sylwia Myszk.

Uczniowie ZSP w Sierakowicach zwiedzili także Watykan, a w nim: Bazylikę św. Piotra, zbiory Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Podczas wizyty w Rzymie obejrzeli także Fontannę di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Panteon, Plac Navona czy Schody Hiszpańskie.

- Wyjazd do Rzymu to wyprawa, która z pewnością należeć będzie do niezapomnianych i na długo pozostanie we wspomnieniach uczestników wycieczki - podsumowują uczniowie.

nadesłane: ZSP Sierakowice
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.