Kartuzy. Święto teatru w Gimnazjum nr 1

czwartek, 7 kwietnia 2016 r., 15:32
fot. nadesłane/Gimnazjum nr 1 Kartuzy

Gimnazjum nr 1 w Kartuzach uczciło 400-lecie śmierci Szekspira organizując XIII już edycję Powiatowego Konkursu Teatralnego "Szekspir i teatr elżbietański". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Gdański Teatr Szekspirowski.

W części teoretycznej konkursu zaprezentowały się szkoły z Żukowa, Kamienicy Szlacheckiej i Kartuz - Gimnazjum nr 2, Katolickie Gimnazjum i Gimnazjum nr 1. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości dramatopisarza oraz historii teatru epoki elżbietańskiej, rozwiązując test składający się z 50 pytań. Pierwsze miejsce zajęła Anna Chojnacka z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, drugie - Monika Miłejko z Gimnazjum nr 2 w Kartuzach, a trzecie - Julia Makurat z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Ponadto wyróżniono Aleksandra Lisowskiego z Katolickiego Gimnazjum w Kartuzach, Natalię Sobisz z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, Izydę Zańko z Gimnazjum nr 2 w Kartuzach i Martynę Migawę z Gimnazjum nr 2 w Żukowie.

W artystycznej części konkursu zaprezentowano cztery spektakle. Poziom był bardzo wysoki, jednak najwięcej nagród otrzymał spektakl "Gdy sen jawą się staje" w wykonaniu grupy "Niepospolite ruszenie" z Zespołu Szkół w Tuchlinie. Młodzi artyści zajęli pierwsze miejsce i otrzymali nagrodę za najlepszy scenariusz. Drugie miejsce przyznano spektaklowi "Romeo i żulia" zaprezentowanemu przez koło teatralne "Cudaki" z Publicznego Gimnazjum w Szymbarku. Trzecie miejsce zdobyła "Szekspiriada" przygotowana przez uczniów z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach.

Wyróżniono także młodych artystów. Za najlepsze role nagrodzono Pawła Laskowskiego z Zespołu Szkół w Tuchlinie, Martę Kurszewską z Publicznego Gimnazjum w Szymbarku, Zofię Kobielę z Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach, Aleksandrę Reglińską z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i bilety na spektakle.

Konkurs teatralny jest doskonałą okazją, by uczniowie z różnych szkół zaprezentowali aktorskie i literackie talenty, wykazali się nie tylko pomysłowością, umiejętnością współpracy w grupie i wymienili doświadczeniami, ale również świetnie się bawili.

nadesłane: Gimnazjum nr 1 Kartuzy
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.