Kartuzy. Rusza kolejna edycja konkursu Piękna Wieś, trwa nabór zgłoszeń

piątek, 8 kwietnia 2016 r., 14:57
fot. nadesłane/materiały UM Kartuzy

Rozpoczęła się 23 edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska. Burmistrz gminy Kartuzy zaprasza mieszkańców do przesyłania zgłoszeń wsi i zagród, które mogłyby w tym roku zdobyć miano najpiękniejszych. Zwycięzca będzie reprezentował gminę na kolejnych szczeblach konkursu.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach - "Wieś" i "Zagroda". W konkursie na najpiękniejszą wieś nie mogą brać udziału laureaci I miejsc w finałach wojewódzkich. W kategorii zagrod zgłaszać można zagrody rolnicze, czyli siedliska czynnych gospodarstw rolnych, będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa rolne prowadzące dodatkowo działalność agroturystyczną. W konkursie nie mogą brać udziału laureaci I miejsc finałów wojewódzkich.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją do 29 kwietnia br.

Pełen regulamin konkursu, jak również wzory kart zgłoszeniowych oraz kryteria oceny są dostępne na stronie Województwa Pomorskiego www.pomorskie.eu i w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, w pok. 315 lub 316.

Karty można składać bezpośrednio w siedzibie Urzędu w Biurze Obsługi Mieszkańca (na parterze), bądź drogą poczty tradycyjnej na adres: Urząd Miejski w Kartuzach, ul. gen. J. Hallera 1, 83-300 Kartuzy.

Oceny zgłoszonych wsi i zagród, do dnia 16 maja 2016 r., dokona Komisja powołana przez Burmistrza Kartuz, która wyłoni laureatów. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.