Kartuzy. Jechał skuterem, był pijany i spowodował kolizję

wtorek, 12 kwietnia 2016 r., 11:44
fot. archiwum

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca skutera, który spowodował na ul. Jeziornej w Kartuzach kolizję drogową. Sprawca usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 17.40. Policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej na ul. Jeziornej w Kartuzach. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustali, iż kierujący skuterem mężczyzna wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu pojazdowi, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 53-latka prowadzącego skuter okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, w najbliższym czasie 53-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.