Gminy Chmielno i Stężyca promowały się na targach Agrotravel

czwartek, 14 kwietnia 2016 r., 15:37
fot. nadesłane/GOKSiR w Chmielnie

W minionym tygodniu gminy Chmielno i Stężyca promowały się na VIII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystki Agrotravel, które odbyły się w Kielcach. Odwiedzający targi zapoznali się z propozycjami spędzenia czasu wolnego na wsi, prezentowanymi przez ponad 130 wystawców z kraju i zagranicy.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaprezentował ofertę turystyczną Chmielna, walory przyrodniczo-środowiskowe, szlaki turystyczne oraz kulturę i sztukę ludową. Podczas targów były konkursy i degustacje potraw "rybnej" kuchni kaszubskiej. W targach udział wzięła także reprezentacja gminy Stężyca: Zyta Górna ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego. Zaproszona została przez dra Wacława Idziaka i wystawiła stoisko Tabakowa Wioska, gdzie urządzała pokazy pieczenia wafli i mielenia tabaki.

Celem Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel jest poszerzanie świadomości turystów o możliwości spędzania czasu na terenach wiejskich i w obiektach agroturystycznych oraz stworzenie platformy do wymiany myśli, wiedzy i dobrych praktyk z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki dla wszystkich interesariuszy, uczestników i realizatorów działań służących rozwojowi tej gałęzi gospodarki.

Podczas Agrotravel ponad 20 tys. odwiedzających zapoznało się z propozycjami spędzenia wolnego czasu na wsi, prezentowanymi przez ponad 130 wystawców z kraju i zagranicy. Krajem partnerskim tegorocznej edycji Targów były Włochy, region Umbria. Imprezie towarzyszyło Międzynarodowe Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki.

nadesłane: GOKSiR w Chmielnie, Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego
oprac. BZ


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.