Kartuzy. Zmierzyli się z zasadami ruchu drogowego

piątek, 15 kwietnia 2016 r., 16:21
fot. AL

10 drużyn, w tym siedem reprezentujących szkoły podstawowe oraz trzy teamy z gimnazjów, wzięło udział w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. W kategorii gimnazjów najlepiej z wiedzą teoretyczną i praktyką poradzili sobie gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, zaś wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci placówki w Prokowie.

Kartuska "dwójka" gospodarzem dorocznym zmagań uczestników konkursu jest już od wielu lat. W piątek gościła dziewięć drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Kartuzy. W szranki o tytuł najlepszego teamu, który posiadł największą wiedzę o zasadach w ruchu drogowym, tradycyjnie stanęli też gospodarze.

Uczestnicy zawodów musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, przejechać przez Miasteczko Ruchu Drogowego oraz wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązując test wiedzy. Jednym z zadań było także udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowością wykonywanych zadań przez uczestników turnieju czuwała komisja, w skład której weszli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kartuzach.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i zsumowaniu punktów okazało się, że w kategorii szkół podstawowych tytuł najlepszego teamu w gminie Kartuzy zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Prokowie. Indywidualnie zaś najwięcej punktów zdobył Maciej Wydrowski z Prokowa. Wśród gimnazjalistów triumfowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, natomiast indywidualnie najlepiej poradził sobie członek zwycięskiej drużyny - Łukasz Czaja.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każdy uczestnik mógł liczyć na upominki. Najlepsze szkoły odebrały pamiątkowe puchary oraz nagrody.

Wyniki Gminnych Eliminacji Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
szkoły podstawowe:
1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Prokowie
2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirachowie
4. miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
5. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach
6. miejsce - Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
7. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach

gimnazja:
1. miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
2. miejsce - Gimnazjum w Kiełpinie
3. miejsce - Gimnazjum nr 2 w Kartuzach

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.