Kartuzy. Uczniowie zmierzyli się z językiem angielskim

wtorek, 19 kwietnia 2016 r., 15:26
fot. nadesłane/ks. Grzegorz Kudelski

W miniony piątek w Katolickim Gimnazjum w Kartuzach odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pod nazwą "We Know English". Sprawdzał on zdolności językowe szóstoklasistów z 16 szkół podstawowych.

Wszyscy przybyli goście to niewątpliwie znawcy języka Szekspira. Pierwsze miejsce w uczniowskiej rywalizacji zajął Łukasz Konkol ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Drugie miejsce ex aequo zdobyli Mateusz Malewski z Parafialnej Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Hubert Leszczyński z Załakowa. Miejsce trzecie przypadło Filipowi Dawidowskiemu ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.

Konkurs przygotowały nauczycielski języka angielskiego z Katolickiego Gimnazjum w Kartuzach - Klaudia Kaminska-Zwara i Dagmara Neubauer. W czasie przerwy, podczas której komisja sprawdzała prace konkursowe, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z warunkami nauki w szkole. Uczennice z klasy II KG przedstawiły działalność kartuskiego katolika od kuchni, zapraszając na dzień 11 maja, kiedy to w placówce będzie miał miejsce dzień otwarty w godzinach od 16.00 do 18.00.

nadesłane: ks. Grzegorz Kudelski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.