Nie żyje ks. kan. Marian Kryszyk - były proboszcz szymbarskiej parafii

czwartek, 21 kwietnia 2016 r., 10:38
fot. internet/diecezja-pelplin.pl

W środę, 20 kwietnia w kościerskim szpitalu w wieku 85 lat zmarł ks. kan. Marian Kryszyk, rezydent parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku. W latach 1977 - 2003 proboszcz tejże parafii. Pogrzeb kapłana odbędzie się w sobotę o godz. 10 w Szymbarku.

Ks. kan. Marian Kryszyk urodził się 25 marca 1931 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1957 roku. W latach 1977 - 2003 pełnił funkcję proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku. Był seniorem kapituły Kolegiackiej Kartuskiej. Po przejściu na emeryturę był rezydentem szymbarskiej parafii.

Duszpasterz zmarł w środę, 20 kwietnia wieku 85 lat w kościerskim szpitalu.

Jak informuje ks. Adam Kałduński, uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą pod przewodnictwem ks. prałata Bogdana Lipskiego - dziekana dekanatu stężyckiego, w piątek 22 kwietnia o godz. 18.00, natomiast msza święta pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w sobotę, dnia 23 kwietnia o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Szymbarku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.