Pływanie. Jakub Skierka drugi w Grand Prix Pucharu Polski w Opolu

piątek, 22 kwietnia 2016 r., 15:37
fot. nadesłane/Arkadiusz Zalewski

W minionym tygodniu na 50-metrowej pływalni w Opolu odbyły się pierwsze w tym roku zawody cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Jakub Skierka z kartuskiego Tropsa spisał się świetnie na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym, ustępując tylko mistrzowi świata Radosławowi Kawęckiemu.

Do zmagań przystąpiło ponad 700 zawodników i zawodniczek z polskich klubów pływackich. Nie zabrakło przedstawicieli kartuskiego Tropsa. Jakub Skierka i trener Arek Zalewski startem kontrolnym na długiej pływalni rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów. Obecnie przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie.

Jakub spisał się świetnie na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym ustępując tylko mistrzowi świata Radosławowi Kawęckiemu i potwierdzając, że jako junior liczyć się będzie na stałe w świecie polskiego seniorskiego pływania. W konkurencjach 100 m i 50 m stylem grzbietowym zajął piątą pozycję.

Doskonałe starty kartuskiego zawodnika pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość obecnego sezonu. Już w niedzielę wystartuje on w Kartuzach w finale Pomorskiej Ligi Pływackiej, a następnie wróci na zgrupowanie i zakończy je startem w Grand Prix w Szczecinie.

nadesłane: Arkadiusz Zalewski/Trops Kartuzy
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.