Trzy powody, dla których warto korzystać z kantorów internetowych

wtorek, 26 kwietnia 2016 r., 12:25
fot. nadesłane

Coraz więcej spraw można załatwić przez internet. Bez wychodzenia z domu możemy szukać pracy, zrobić zakupy, założyć konto w banku, a nawet wymienić walutę przed wyjazdem zagranicznym. Dlaczego warto korzystać z usług e-kantorów? Przynajmniej z trzech powodów.

Po pierwsze: zarządzasz swoimi pieniędzmi gdziekolwiek jesteś

Mieszkańcy dużych miast nie mają najmniejszych problemów z dostępem do wszystkich punktów usługowych, rozrywki czy zakupów. Wystarczy pojechać do dużego centrum handlowego, żeby w jednym miejscu znaleźć sklepy odzieżowe, z zabawkami, kosmetykami, supermarket spożywczy, placówkę pocztową, placówkę banku, kantor, restaurację, a czasem nawet także kino. W mniejszych miejscowościach nie jest to takie łatwe. W Kartuzach mamy co prawda kantory stacjonarne, walutę można wymienić także w Sierakowicach czy Żukowie, ale trzeba pamiętać, że taki kantor otwarty jest tylko w określonych godzinach.

Mieszkając na wsi, pod miastem czy na obrzeżach możemy mieć spory problem z wymianą waluty. Tymczasem wystarczy założyć konto w e-kantorze, żeby móc kupić lub sprzedać euro, dolary, funty brytyjskie i wiele innych walut bez wychodzenia z domu. Kantor internetowej wymiany walut online dostępny jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, transakcje wymiany waluty możemy zlecać nawet nocą. To bardzo wygodne dla kogoś, kto nie ma czasu, by udać się do stacjonarnego punktu.

Po drugie: oszczędność

Równie ważnym powodem, dla którego warto wymieniać walutę przez internet jest fakt, że kursy walut w kantorach online są znacznie bardziej korzystne od tych oferowanych przez kantory stacjonarne czy banki. Te różnice można prześledzić dzięki kalkulatorowi korzyści na stronie ergokantor.pl. Kalkulator pokazuje różnice między ceną tej samej kwoty waluty w różnych bankach i w kantorze online. Okazuje się, że za 1000 euro w banku musimy zapłacić nawet ponad 220 zł więcej niż kupując walutę przez internet! Skąd taka różnica? Otóż kantory internetowe oferują swoim Klientom walutę ze znacznie niższym spread’em (różnica między ceną kupna i sprzedaży waluty) - podczas gdy w banku spread walutowy może wynosić od 6 do 10 proc., w kantorze online nie przekracza on na ogół 1-2 proc. Ta różnica to oszczędność Klienta! Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Po trzecie: bezpieczeństwo transakcji

Różnica w cenie to argument, którego nie sposób zbagatelizować, ale to tylko jeden z powodów, dla których kantory internetowe stają się coraz bardziej popularne. Nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo transakcji. Wymieniając walutę w stacjonarnym kantorze trzeba najpierw wypłacić gotówkę z konta i zanieść ją do kantoru. Przy małych kwotach to nie problem, ale co jeśli chcemy wymienić kilka tysięcy złotych? Spacerowanie z taką gotówką po mieście nie jest bezpieczne. Tymczasem wymiana w kantorze online przebiega bezgotówkowo. Wystarczy mieć dwa rachunki bankowe w walutach, które nas interesują - na przykład w złotówkach i euro. Po zalogowaniu się do swojego bezpłatnego konta w kantorze online przeprowadzamy transakcję: sam decydujesz o kwocie, walucie i kursie waluty, który Cię satysfakcjonuje.

W kantorach internetowych kursy walut aktualizowane są na bieżąco, choć w jednych oznacza to, że kurs zmienia się co 15 sekund, w innych - co 30 sekund. Ważne, by kursy walut były oparte bezpośrednio na notowaniach z rynku Forex (pomijasz koszty pobierane przez pośredników, np. banki).

Kolejny etap to przelew na konto kantoru internetowego odpowiedniej kwoty. Zwrotny przelew, w wybranej przez nas walucie z reguły otrzymamy w ciągu kilkunastu minut (o ile kantor internetowy ma konto w tym samym banku) lub po następnej sesji przychodzącej w naszym banku.

Rzetelne kantory dbają o bezpieczeństwo pieniędzy swoich Klientów. ergokantor.pl pracuje dla Ciebie w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlega wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Rekomendacje innych użytkowników kantorów internetowych są cenną wskazówką, że e-kantor jest godny Twojego zaufania. Te serwisy internetowej wymiany walut, które nie mają nic do ukrycia i działają bez zarzutu, chętnie chwalą się odnośnikami do swoich wizytówek np. w Opineo.pl, gdzie można przeczytać opinie o kantorze. Warto zaglądać także na profile kantoru w mediach społecznościowych (np. na Facebooku).

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.